Son Dakika Haberler

KARNESİNİ KAPAN HAVUZA GELDİ

KARNESİNİ KAPAN HAVUZA GELDİ
Okunma : 105 views Yorum Yap

Türkiye’de ilk defa 2016 yılında Sarıyer’de uygulanmaya başlanan ‘Karneni Getir Havuzda Yüz’ etkinliği kapsamında bu yıl sömestr tatilinde 800 öğrenci ücretsiz yüzme fırsatı yakaladı.

Çocuklara sporu sevdirerek, sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan Sarıyer Belediyesi, yarıyıl tatillinde düzenlediği ‘Karneni Getir Havuzda Yüz’ etkinliğinde öğrencilere yüzme imkânı sundu. 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında karnesiyle beraber sağlık raporunu getiren çocuklar, ücretsiz olarak Sarfit Spor Tesisi’nden yararlandı. Deneyimli antrenörler ve cankurtaranlar eşliğinde havuzun tadını çıkaran çocuklar, hem tatillerini verimli bir şekilde geçirme fırsatı yakaladı hem de sosyalleşti. Yüzmenin güzel bir ödül olduğunu ifade eden veli ve çocuklar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e spora verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

7-14 YAŞ GRUBU YARARLANDI

Projenin Türkiye’de ilk defa 2016 yılında Sarıyer’de uygulanmaya başladığını anlatan SARFİT Spor Tesisleri Müdürü Murat Kaya, tatil boyunca çocuklara süresiz havuz kullanım hakkı sunulduğunu söyledi. Kaya, “2016 yılında 250 çocuğa hizmet verdik. Bu yıl sayımızı 800’e çıkardık. Etkinlikten 7-14 yaş aralığındaki çocuklar yararlandı. Katılımcı sayısı her yıl katlanarak artacak” dedi.