Son Dakika Haberler

KAZIM KOYUNCU, TÜRKÜLERİYLE YAD EDİLDİ

KAZIM KOYUNCU, TÜRKÜLERİYLE YAD EDİLDİ
Okunma : 137 views Yorum Yap

kazimkoyuncu_23Kazım Koyuncu, nam-ı diğer Şair Ceketli Çocuk, aramızdan ayrılışının 10. Yıl dönümünde Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan Ayı etkinlikleri çerçevesinde İstinye eski tersane alanında anıldı.

Grup Meluses ve Aydoğan Topal’ın seslendirdiği Koyuncu türküleriyle kâh hüzünlenen kâh horona kalkan vatandaşlar, bir Ramazan akşamını daha barış, huzur ve hoşgörü alanında bir arada geçirdi.

Başkan Genç: Denize ulaşmaya çalışan suların sesiydi Kâzım Koyuncu

Muhteşem performanslarıyla alanı dolduran vatandaşlara Koyuncu’nun eşsiz eserlerini seslendiren Grup Meluses’e teşekkür çiçeği sunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaptığı konuşmada Kazım Koyuncu’nun bir çok ünlü ozan gibi tarihe mâlolduğunu ve halkın kalbinde yaşamaya devam edeceğini söyledi. Başkan Genç; “Denize ulaşmaya çalışan suların sesiydi Kazım Koyuncu” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;“Gerek Grup Meluses gerekse Aydoğan Topal gibi sanatçıların dilinde yaşayacak Kazım Koyuncu. Bu toplum Pir Sultan Abdal’dan Dadaloğlu’na, Aşık Mahzuni Şerif’den Ali Ekber Çiçek’e kadar bir çok büyük ozanı bağrından çıkardı. Onlar da sizler için, halk için, halkın haklı mücadelesi için var oldular. İşte, Kazım Koyuncu’da o büyük ozanların son temsilcilerinden biriydi”. Başkan Genç konuşmasının sonunda, her akşam olduğu gibi tersane alanına gelerek birlik beraberliğin önemini gün yüzüne çıkaran, bir arada dua eden, sonsuzluğa uğurlanan Kâzım Koyuncu gibi usta sanatçıları birlikte yâd eden Sarıyerlilere teşekkür etti.

ismail_erdem_12

Aydoğan Topal’ın çiçeğini İsmail Erdem takdim etti

Kâzım Koyuncu’yu anma gecesine tulum ve kemençe ezgileriyle ve söylediği birbirinden güzel türküleriyle renk katan Aydoğan Topal’a teşekkür çiçeğini Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem verdi. Erdem, Topal ve saz ekibine katılımlarından ötürü teşekkür etti.
 

kazim_23 kazimkoyuncu_21