Son Dakika Haberler

“ÖĞRENMENİN YAŞI YOK” DEDİLER VE BAŞARDILAR!

“ÖĞRENMENİN YAŞI YOK” DEDİLER VE BAŞARDILAR!
Okunma : 127 views Yorum Yap

Okuma
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: “Bir toplumun kalkınmışlığı ilk başta okur-yazar oranıyla ölçülür. İlçemizin en ücra köşesinde okuma yazma bilmeyen bir kişi kalmaksızın mücadelemizi sürdüreceğiz. Aksi takdirde döktüğümüz asfaltın, yaptığımız kaldırımın, topladığımız çöpün hiçbir anlamı kalmaz” sözünden yola çıkılarak açılan okuma yazma kursu bugün beş farklı mahalleden mezun verdi.
Çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenememiş Sarıyerli kadınların bir araya geldiği tören kahvaltı ile başladı. Sohbet eşliğinde gerçekleşen kahvaltının ardından sertifika törenine geçildi.
Sarıyer Belediyesi Cumhuriyet Yaşam Evi’ndeki törene Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’in yanı sıra, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.
Cumhuriyet, Rumeli Hisar Üstü, Ayazağa ve Reşitpaşa Mahalleleri’nden yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı törende, eğitmen ve öğrencilere hediyelerini İsmail Erdem verdi.
“Kurtuluşumuz Eğitimden Geçiyor”
Öğrencilere sertifikalarını vermeden önce konuşma yapan İsmail Erdem sözlerine, “Kurtuluşumuzun eğitimden geçtiğini buraya gelerek göstermiş oldunuz” diyerek başladı. Konuşmasında çocukların eğitimli olmasının, annelerinin de eğitiminden geçtiğine değinen Erdem, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir yandan çocuklarınıza bakarak, ekmek parası kazanarak bir yandan da evi geçindirerek buralara geldiniz. Ben başarı ve azminizden dolayı sizleri Belediye Başkanı Şükrü Genç ve bütün belediye adına kutluyorum.
Öğrendikleri bilgileri günlük yaşantılarında kullanabilmenin mutluluğunu yaşayan kadınlar, sertifika töreninin ardından şiirler okudu.