Son Dakika Haberler

SARIYER AYBAR KAR FIRTINASINA HAZIR

SARIYER AYBAR KAR FIRTINASINA HAZIR
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi dört gün boyunca etkili olması beklenen kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı. 300 personel, 15 iş makinesi, 50 araç ve 1.400 ton tuz ile çalışmalar sürdürülecek.

Aybar kar fırtınası ile hafta ortasında tüm yurdu kar ve soğuk hava etkisi altına alacak. Sarıyer Belediyesi ekipleri de beklenen kar yağışı için teyakkuza geçerek, hazırlandı. Mahallelere üç ayrı şantiyeden müdahale edilecek. Saha personelleri vardiyalı şekilde çalışarak, Sarıyerlilerin zorlu hava koşullarında mağdur olmamasını sağlayacak. Kriz masası 7/24 vatandaşların taleplerini ilgili müdürlüklere aktarırken, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü de can dostlarımız için 95 noktada günlük mama desteğini sunacak.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Sarıyer Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, İBB ile koordineli şekilde çalışacak ekiplerin, ana arterlerin yanı sıra hamile ve acil hastaların olduğu ara sokaklara öncelik vereceği, sokak hayvanları için besleme çalışmalarının da kar yağışı boyunca iki katına çıkarılacağı bilgisi verildi. Tüm önlemlerin alındığı belirtilen açıklamada, vatandaşlara mümkün olduğunca özel araçlarıyla dışarı çıkılmaması ve araç parklanmalarına dikkat edilmesi için uyarı yapıldı. Siz de kar yağışı boyunca yaşanan herhangi bir olumsuzlukta 444 1 722 numaralı çağrı merkezinden kriz masasına ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)