Son Dakika Haberler

SARIYER BELEDİYESİ İLE AVRUPA FIRSATI DEVAM EDİYOR

SARIYER BELEDİYESİ İLE AVRUPA FIRSATI DEVAM EDİYOR
Okunma : 112 views Yorum Yap

sariyer-belediyesi-ile-avrupa-firsati-deSarıyer Belediyesi olarak 2012 yılından bu yana AB Bakanlığı-AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’ndan aldığımız akreditasyon ile 18-30 yaş arasında yer alan Sarıyerli gençlere Avrupa’nın kapılarını açıyoruz. Bu kapsamda Yunanistan-Xylokastro’da DHKEXE Belediyesi’nde gerçekleşecek çevre projesi için genç gönüllüler aramaktayız.

Sarıyer Belediyesi- Dış İlişkiler Müdürlüğü olarak yürütücüsü olduğumuz Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı ile gençlerin, sosyal içerikli projelerde yer almaları için sivil toplum kuruluşları ve Avrupalı yerel yönetimler ile yaptığımız işbirliği dâhilinde ücretsiz olarak 2-8 hafta arasında kısa dönemli olarak veya 2-12 ay boyunca uzun dönemli olarak bir AB ülkesinde gönüllü olmalarına imkân sağlıyoruz.
Farklı bir kültürü tanıma ve yeni bir dil öğrenme fırsatı yakaladıkları bu proje sayesinde gençler, gönüllü hizmet sonrasında yaygın eğitim sürecini belgeleyen akademik yaşamda saygınlığı olan Youthpass Sertifikası da sahip olabilmekteler.
Bu dönem kurduğumuz yeni ortaklıklar ile bu yılın sonunda toplamda 47 Sarıyerli genci Avrupa’ya göndermiş olacağız. Bu program dâhilinde gönüllülerin yiyecek, barınma, dil eğitimi, yerel ulaşım, sigorta, vize masrafları, bireysel bakım ve az miktarda cep harçlığı fon desteği ile tarafımızdan karşılanmaktadır.
Gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün, aktif vatandaşlık bilincinin ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesini amaçladığımız bu program kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Slovenya, Malta, İspanya, İngiltere, Ukrayna, Polonya, Portekiz ve Avusturya başta olmak üzere EFTA ülkeleri ile 34 Program Ülkesine genç göndermekteyiz. Bunlarla birlikte program kapsamında AB’ye komşu olan ülkelerle de yapılabilecek çalışmalarla kuruluşumuz 56 Ülke ile gönüllülük faaliyetleri yürütebilmektedir.
Bu kapsamda Yunanistan’da gerçekleşecek çevre temalı AGH Projesine 8 hafta süreliğine motivasyonu yüksek Sarıyerli genç gönüllüler aranmaktadır. Proje iki dönemde gerçekleşecektir. İlk dönem Kasım 2014 tarihinde başlayacak ve Ocak 2015 tarihinde sona erecektir. İkinci dönem ise Ocak 2015’de başlayarak Mart 2015 tarihinde tamamlanacaktır.
 Başvurmak isteyen Sarıyerli adayların özgeçmiş (İngilizce) ve motivasyon mektuplarını  ab@sariyer.bel.tr  adresine göndermeleri beklenmektedir.