Son Dakika Haberler

SARIYERDE OKULLARI YENİLEME DEVAM EDİYOR

SARIYERDE OKULLARI YENİLEME DEVAM EDİYOR
Okunma : 26 views Yorum Yap

image

Sarıyer Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Sarıyer genelinde eğitim veren okullara hizmet götüren “Gelecek Benim, Ben Geleceğim” projesi kapsamında, Darüşşafaka Mahallesi’nde yer alan Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nin atıl durumdaki çok amaçlı salonu baştan aşağı yenilendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in açılış kurdelesini kestiği salon, törenle hizmete girdi. Okul Müdürü Rıdvan Yaman’ın teşekkür konuşmasının ardından Öğrenci Meclis Başkanı Melih Bay, öğrencilerin daha iyi şartlarda yetişmesi için devlet kurumlarından bekledikleri hizmetler hakkında bir sunum yaptı. Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür eden Melih Bay, yeni bir salona kavuşmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

image

Başkan Genç: Eğitimi olumsuz etkileyecek her türlü olumsuzluğu gidermek zorundayız.

Verdiğimiz sözleri yerine getirmekten dolayı çok mutluyuz. Yaşamın içinde var olmayı amaçlayan bir anlayışa sahibiz. 2009’da ben bu okula geldiğimde yine problemler vardı ozaman da acil olanlar giderilmişti. Eğitimi olumsuz etkileyecek her türlü olumsuzluğu gidermek zorundayız, yetki alanımız dışında olmasına rağmen… Sarıyer’de tüm okullara destek oluyoruz. Okulun eksikleri bir şekilde giderilir benim sizlerden isteğim; birlikte bir şeyler yapalım. Örneğin peyzaj konusunda Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğümüzdeki arkadaşlar gelsin sizde bir şeyler katın fikir olarak. Okulların yaşam alanına dönüştürülmesi için “Gelecek Benim Ben Geleceğim” adında başlattığımız proje tüm okullarda uygulanıyor. Gelecek sizin. Bu sloganın arkasında durmanızı istiyorum. Eksik ne varsa birlikte el ele verip yapacağız.
image
Başkan Genç’e teşekkür plaketi

Açılış töreninin ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel’e teşekkür plaketi takdim edildi. Veliler tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli ikramlar eşliğinde öğrencilerle sohbet eden Başkan Genç, sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törene, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Muhtarlar ve veliler de katıldı.