Son Dakika Haberler

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ SERT AÇIKLAMA

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ SERT AÇIKLAMA
Okunma : 1.119 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisinde yaşanan “Madımak polemiği”  nedeni ile  Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç dernek adına basın açıklaması yayınladı.

SARIYER SİVASLILAR DERNEĞI BASIN AÇIKLAMASI

Sivas, medeniyetin başkenti, gönül şehridir.
Sivas yüzyıllardır çeşitli inançların birlikte yaşadığı ve 1243 yılında Moğolların saldırısı hariç hiçbir zaman düşmanlar tarafından zaptedilmemis bir şehirdir. Bunun bilincinde olan ve ülkemizde nifak tohumları ekmeye çalışarak bölücülük yoluyla ülkemizi alevi sünni çatışmasına sokup bu hain emellerine ulaşmayı hedefleyen dış mihraklar, Madımak olayı ile vatanımızın en güzel şehirlerinden olan Sivasımızı kötülemek istemektedir. Ancak bu mihrakların bilmedikleri bir şey vardır ki; o da dün olduğu gibi bugün de Sivasımız ülkemizin milli ve manevi konularında birdir ve tek yürektir.

07.07.2017 tarihinde Sarıyer Belediyesi Meclis toplantısında 2 Temmuz Madimak Oteli olayına istinaden, CHP adına Belediye Başkanımız Sn.Şükrü Genç ve AK Parti adına meclis üyemiz Sn. Nurettin Çelik ülkemizin birlik ve beraberliğinin her şeyden önce geleceği konularında yapıcı ve birleştirici konuşmalar yapmıştır. Bu birleştirici konuşmalardan sonra söz alan CHP grubundan bir belediye meclis uyesi, Sivas’ı ve Sivaslılığın ne olduğunu bilmeden, sırf önyargıları ile bu elim ve de tasvip etmediğimiz Madımak olayını Sivaslılara maletmeye çalışmıştır. Ak Parti meclis üyemiz Sn.Nurettin Çelik’in bu vahim olayın Sivas ve Sivaslılarca yapılmadığını ve de Sivaslılara mal edilmemesi gerektigini belirtmesine ragmen söz konusu CHP meclis üyesi görüşünde ısrar etmiş ve  konuşması CHP’li Sarıyer Belediyesi Meclis Başkanı Sn.Hüseyin Coskun tarafından kesilmiştir. Ancak ilgili meclis üyesi konuşmaya devam edince Ak Partili ve Sivaslı meclis üyelerimiz Sn.Hüseyin Cosgun ile Sn.Verda Yiğit protesto amaçlı olarak toplantıyı ve meclis salonunu terk edip gerekli yazılı ve sözlü itirazlarini yapmıştır. Bu itibarla her iki meclis üyemize doğru ve yerinde davranışları sebebiyle teşekürlerimizi sununuyoruz.

CHP’li meclis üyesinin bu şekilde davranması o anda mecliste bulunanları ve meseleyi duyan vatandaşlarımızı “Acaba bu meclis üyesi birilerine yaranmak mı istiyor.” şeklinde düşünmeye sevk etti.

Şunu her kesim, kişi veya kuruluş iyi bilmelidir ki;
Bu olayın bir tezgâh ve bir provokasyon olduğu gün gibi ortadadır. Bu üzücü olayın bahane edilerek Sivaslı vatandaşlarımızın arasına kimse yeni fitneler sokmamalıdır. Buna karşı hepimiz son derece uyanık olmalıyız. Sultan şehrimiz Sivas’ta Alevi-Sünni ayrımcılığı kesinlikle söz konusu değildir. Alevi ve Sünniler hep beraber bu olaydan son derece üzüntü duymuştur. Bunun açtığı yarayı, sorumlulukla sarmak için gayret içindedirler. Ayrıca yiğidolar asla yeni gerginliklere ve provokasyonlara geçit vermeyeceklerdir. Sivasımız provakatörlere ve özellikle dış güçlere asla boyun eğmemis ve de eğmeyecektir.

Mecliste yaşanan bu Sivas ve Sivaslı nefretinin açığa çıkması hadisesi, Sarıyer’de yaşayan her beş kişisinden birinin Sivaslı olduğu halkımızı ve dostlarımızı derinden üzmüştür. Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki;
Sarıyer’de kim Sivasın gücünü görmemek için kafasını kumların altına sokmaya çalışırsa ve de Sivaslıları yapmadıkları ve asla rıza göstermedikleri bu tarz hadiselere alet etmeye çalışırsa çok ta uzun olmayan vadede kendilerini sağduyu sahibi halkımızın ve dostlarımızın gönlünde olmayacaklarını  göreceklerdir.

Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de Sarıyer’in ve Sarıyerlilerin menfaatlerinde birlik ve beraberliği esas alacak çalışmalar sergilemeye devam edeceğiz. Ayrıca bölgesel milliyetçilik yapmadan Sarıyer’i daha ileriye taşımak için var gücümüz ile  çalışacağız.

Sarıyer’i yönetenlerin geçmişten ders almaları için bir de hatırlatma yapmak isteriz.
Sivas ve Sivaslıları yok sayanların, Sivasımıza ve Sivaslılarımıza dil uzatanların, dün oldugu gibi yarında gönlümüzde muteberlikleri olmayacak, siyasi bir değerde taşımayacaklardır.

Sarıyer’de bulunan bütün Sivaslıların sesi olan derneğimiz, ilgili meclis üyesinin acil olarak halkımızdan özür dilemesini yada bu davranışının gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini kamuoyuna bildirir saygılarımızı sunarız.
Sarıyer Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Adına,

Ali GENÇ
SASİDER Dernek Başkanı