Son Dakika Haberler

Şef Aydın Demir, SARIYER VEHBİ KOÇ VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE

Şef Aydın Demir, SARIYER VEHBİ KOÇ VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE
Okunma : 909 views Yorum Yap

MEETKAP (Mesleki Eğitimde Kariyer Programı ) projesi kapsamında 6 Kasım tarihinde Osmanlı döneminden günümüze, dört kuşak boyunca şeflik yapan bir aileden gelen Türkiye’nin önemli şeflerinden Aydın Demir, 40 yıldır aşkla yaptığı mesleğinin detaylarını öğrencilerle paylaştı.

Moderatörlüğünü,  Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sedat ÖZDEMİR’ in yaptığı program da  Şef Aydın DEMİR, öğrencilere meslekte başarılı olmanın sırlarını paylaştı. Bunun yanı sıra aşçılık mesleğinin çok zor olduğu ve bu zorlukların üstesinden ancak mesleği çok severek gelebileceklerinin altını çizen Şef Aydın DEMİR meslek hayatı boyunca karşılaştığı bir takım zorlukları da öğrencilerle paylaştı. Türk Mutfağının önemine de değinen Şef öncelikle kendilerini bu alanda geliştirmeleri konusunda öğrencilere  tavsiyede bulundu.

Öğrencilerin sorularıyla devam eden programın sonun da Okul Müdürü İbrahim Halil Kahraman Şef Aydın DEMİR’ e plaketini takdim ederek teşekkür etti.

Okul müdürü İbrahim Halil KAHRAMAN; ‘’ Geçen yıl bir çok saygın şefi ve kuruluşu okulumuza davet edip öğrencilerimizle buluşturduk. Kimisinde  öğrencilerimiz mesleğin inceliklerini birebir ustasından öğrenip uygulama fırsatı bulurken, kimisinde de şeflerimizin emek dolu hayat hikayelerinden dersler çıkarıyorlar. 

Ayrıca etkinliklerin karşılığını  öğrencilerimizden olumlu yönde almak bizleri de mutlu ediyor, bu tür etkinliklerin devamlılığını önemsiyoruz ’’ MEETKAP Projesi konusunda ki düşüncelerini ifade etti.