Son Dakika Haberler

SEKOM’DAN İLKBAHARA GÜZEL BİR MERHABA

SEKOM’DAN İLKBAHARA GÜZEL BİR MERHABA
Okunma : 14 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOM) tarafından Emirgan Korusu’nda gerçekleştirilen piknikte yüzlerce engelli vatandaş ve aileleri bir arada güzel bir gün geçirdi.

İstanbul’un simgesi rengarenk laleler arasında yemek yiyip sohbet eden engelli yurttaşlar ve aileleri, Sarıyer Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ikram edilen yiyeceklerin yanı sıra soğuk ve sıcak içeceklerin servis edildiği stantlardan da ücretsiz faydalandılar. Evlerinden araçlarla alınan 300’e yakın engelli ve engelli yakını, gün boyu süren piknikte gönüllerince eğlendi.

Mahmut Kement: Havaların ısınmasıyla sosyal aktivitelerimize pikniği de ekledik

SEKOM (Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi) olarak engellilerin yaşamını kolaylaştırmak gereksinimİ duyduklarını ifade eden SEKOM Sorumlusu Mahmut Kement; “Engelli arkadaşlarımıza her türlü hizmeti vermek için gerçekleştirdiğimiz sosyal aktiviteler kapsamına havaların ısınmasıyla birlikte pikniği de ilave ettik. Amacımız; ilkbaharın kendini gösterdiği şu günlerde evimizden dışarı çıkmak, kışın miskinliğini üstümüzden atmak ve dolayısıyla laleler arasında güzel bir piknik yapmak” diye konuştu. Pikniğe ayrıca CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Sevim Yalınkılıç, Merdan Ali Gürkan, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam ve Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan da katıldı.