Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, FSM Mahallesindeydi

Şükrü Genç, FSM Mahallesindeydi
Okunma : 126 views Yorum Yap

Sukru geSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç FSM. Mahallesinde vatandaşlarla birlikte iftar açtı. Her mahallede otuz gün boyunca iftar düzenleyen ve Taksi duraklarında sahur yapan Şükrü Genç bir ay boyunca büyük bir enerji ile çalışmalara devam ediyor.

Yağmur yağma ihtimaline karşın Dumlupınar İlkokulu bahçesinde kurulan sofralarımıza gelen, bir arada oruç açmanın huzur ve mutluluğunu yaşamak isteyen mahalle sakinleri, Neyzenin üflediği tasavvuf ezgileri eşliğinde oruçlarını açtı.

EVYAP tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan FSM Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam, serin havaya rağmen sıcak bir ortamda ve bir arada oruçlarını açmaktan duydukları mutluluğu ifade etti. Karaçam, sözlerini başta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek noktaladı.

Başkan Genç; Ortadoğu’da yaşanan vahşetin bir an evvel son bulmasını diledi.

İftarda yaptığı konuşmada, Ortadoğu’nun içinde bulunduğu acı, şiddet ve vahşetten bir an önce kurtulmasını dileyen Başkan Genç ayrıca, ülkemizde son zamanlarda büyük bir artış gösteren uyuşturucu konusunda da halkla el ele mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.

Genç, inşaatı devam eden FSM Cami ve Kur-an Kursu binasını ziyaret etti.

İftar yemeğinin ardından Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sakinleriyle sohbet eden Başkan Genç daha sonra temelini kendisinin attığı FSM Cami ve Kur-an Kursu binası inşaatına kadar vatandaşlarla birlikte yürüdü. Muhtar ve dernek yöneticileriyle çay içen Genç, inşaatı devam eden bina hakkında bilgi aldı ve halk-belediye işbirliğiyle yapılan ibadethanenin bir an önce bitirilmesi için destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.