Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ, REZALETE DUR DEDİ

ŞÜKRÜ GENÇ, REZALETE DUR DEDİ
Okunma : 25 views Yorum Yap

imageTürkiye de belediyeler arasında işçi hakları konusunda en yüksek değeri veren ve İşçi sözleşmelerinde rekor ücretler vererek anlaşma imzalayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir taşeron firmanın çıkardığı işçilerin Belediye Başkanlık binası önünde eylem yapmalarına 85 gün boyunca ses çıkarmadı.

İşçiler, kendilerini taşeron değil, belediye işçisi olarak kabul edip Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in seçimlerden
sonra yaptığı çalışmalarda, sergilerde, panellerde, açılışlarda, resmi toplantılarda cephe oluşturarak protesto eylemleri yapmıştı. Eylemci işçiler için Taşeron firma ve belediye yetkilileri ile görüşemeleri neticesinde taşeron firmadan söz alan Sarıyer Belediyesi işçilerin işbaşı yapmasını sağladı.

Bugüne kadar yapmış oldukları eylemlere ses çıkarmayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yine devreye girerek işçilerin haklarının verilmesini sağladı.

İŞÇİLER TAŞERON FİRMADAN HAKLARINI ALIYOR

Sarıyer Belediyesi’ne hizmet veren taşeron bir firmada çalışan ancak haksız gerekçelerle işten çıkarıldığını belirterek 85 gündür belediye önünde eylem yapan işçiler, sonunda mutlu sona ulaştı. Taşeron firma KİRİŞ YAPI’nın kendilerine yaptığı haksızlığa karşı gelen işçiler, Büyükdere’deki belediye binası önünde çadır kurarak eylem kararı almışlardı. 85 gün süren işçi eylemine katılan 4 işçi taleplerinin kabul edilmesi üzerine bugün bir basın açıklaması yaparak eylemlerine son verdiler. İşçiler basın açıklamasından sonra eylem çadırlarını sökerek kısa bir süre halaylar çekti ve işe tekrar dönmenin sevincini arkadaşlarıyla coşkulu bir şekilde paylaştı.