Son Dakika Haberler

YENİ MECLİSTE İLK TOPLANTI

YENİ MECLİSTE İLK TOPLANTI
Okunma : 102 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi yeni Başkanlık Hizmet Binasında ile meclis toplantısını gerçekleştirdi. Sarıyer Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Coşkun, Başkanlık binası açılışına ilişkin teşekkür konuşması, ilk toplantının önemine değinerek, yeni hizmet binasının Sarıyerliler’in 33 yıldır beklediği bir hizmet olduğunu dile getirdi ardından Belediye Meclislerinde kadınların ilk göreve alınış tarihi ile ilgili antırlatma yaparak kutladı.

Sarıyer Belediye Meclisi gündemlerden biri yıl dönemi nedeni ile encümen seçimi ve ihtisas komisyonları seçimi yapıldı ve Ocak ayından beri gündeme gelen İmar Islah Planları ile ilgili olarak PTT evleri, Reşitpaşa ve Ferahevler Mahallesi’nin Islah İmar Planları’nın komisyona sevki görüşülerek karara bağlandı.

YENİ BİNA KUTLU OLSUN

Ak Parti grubu adına söz alan Hüseyin Çoşgun Başkanlık binası için emeği geçen herkese teşekkür ederken Eski Belediye Başkanı ve İmar Başkan yardımcılarının da isimlerinden bahsederek onlarında katkı olarak anılmalarını istedi. ( Hüseyin Çoşgun Başkanlık binasının yapılırken ilk aşamalarda ıslak imzalı, itiraz ve şikayetleri unutmuş olduğu gözlendi)
Hüseyin Çoşğun, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i tebrik ederek, bu eksikliklerin de kısa sürede giderileceğine inandığını belirtti. Coşgun, “Yeni bina kutlu olsun” diye sözlerini tamamladı.

CHP Grub başkan vekili Gökan Zeybek’de yeni binanın Sarıyer’e hayırlı olması temennisinde bulunarak, yeni bir dönem girildiğini, mecliste yeni bir sayfa yeni anlayış getirdiklerini ve sarıyerin sorunlarına daha çok eğilmeleri gerektiğini belirterek kullandığımız bütün usluplara da dikkat etmemiz gerektiğini belirtti. Nisan ve Mayıs aylarının vergi ayı olduğunu aynı şekilde taşınma gerçekleşsede Büyükderede vergi alımları bir süre daha devam edeceğini, İmar Müdürlüğünün bu hafta içinde taşınacağını, Sarıer meclis toplantılarında yoğun katılım söz konus yine büyük katılımlı toplantıları yeni Kültür Merkezimizde yapılacağını açıkladı.

YENİ BİR GÜN YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Nisan ayı meclis toplantısının yeni binada yapılan ilk toplantı olması nedeniyle tarihi ve önemli olduğunun altını çizerek hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Genç,“Bu gün yeni bir dönemin başlangıcı! Nisan ayı hem dönem itibariyle yeni dönemin başlangıcı hem de yeni hizmet binamızın hizmete girmesi nedeniyle başlangıcı. Çok seviyeli, çok daha verimli bir dönemin olmasını diliyorum. Halkımıza en verimli nasıl hizmet edebiliriz konusunda çalışacağız. Ortak kararlar alınmasıyla o bölge için en verimli çalışmalar yapılmış olur. Bu anlayışla yeni döneminde geçmesini diliyorum.”diye konuştu. Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GRUP ODASI