Son Dakika Haberler

DENİZ YÜCEL SERBEST KALDI

DENİZ YÜCEL SERBEST KALDI
Okunma : 159 views Yorum Yap

Başbakan Binali Yıldırım, Alman mevkidaşı Angela Merkel ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Yücel için, “Umarım kısa sürede serbest kalır” demişti

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” ve “terör propogandası yapmak” iddiasıyla bir yıldır Türkiye’de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel hakkında tahliye kararı verildi.

Başbakan Binali Yıldırım ile Alman mevkidaşı Angela Merkel, bir yıl boyunca iddianamesiz bir şekilde cezaevinde tutulan Deniz Yücel’in durumunu görüşmüştü. Yıldırım, daha sonra Alman ARD televizyonunda katıldığı Tagesthemen programında “Ümit ederim kısa sürede serbest kalmış olur. Kısa sürede bir gelişme olacağı kanaatindeyim” demişti.

Tahliye haberini, ilk olarak Yücel’in avukatı Veysel Ok, sosyal medya hesabında duyurdu. Ok’un “Ve nihayet müvekkilim Deniz Yücel hakkında tahliye kararı çıktı” mesajını, Die Welt gazetesi de doğruladı.

Merkel: Deniz Yücel davası bizim için önemli
Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Berlin’de düzenlediği basın toplantısında “Deniz Yücel konusu çok büyük önem taşıyor. Kendisi için 1 yıldır iddianame hazırlanmadan tutuklu bulunmaktadır. Bugün tekrar bu davanın çok büyük önem taşıdığını ifade ettim” demişti.