Son Dakika Haberler

Başbakan: Nerede ihanet var, orada Bahçeli ve Kılıçdaroğlu var

Başbakan: Nerede ihanet var, orada Bahçeli ve Kılıçdaroğlu var
Okunma : 159 views Yorum Yap

erdogan_basbakanBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısındaki konuşmasına Türkiye’nin ekonomik alandaki durumuna ilişkin değerlendirmelerle başladı.

2012 yılı büyüme rakamlarının açıklanması ile birlikte Türkiye’nin mali değişiminin de daha iyi ortaya çıktığını belirten Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin borç stoğunun 2002’den 2012’ye kadar büyük düşüş gösterdiğini, dün açıklanan büyüme rakamları beklenenin altında kalsa da gelişmiş ülkelere göre bile oldukça iyi olduğunu söyledi.
6 yatırım bölgesinde 2010-2011 teşvikleri ile yatırım istihdam konusunda önemli bir aşama kaydedildiğini, özellikle en çok teşviğe ihtiyaç duyulan 6. bölgede 2010’dan 2013’e kadar istihdam ve yatırımın 2.5 kat arttığını belirten Erdoğan bunda mali teşvik kadar istikrarın etkili olduğunu söyledi. Daha önce Ankara’nın elini çektiği bölgeyi çetelerin yönetmesine karşı çıktıklarını söyledi. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
– Biz Ankara’ya hapsolmadık. Çeteler bozdu, biz yeniden yaptık. Biz bu günlere Kılıçdaroğlu’na rağmen ulaştık, Bahçeli’ye rağmen ulaştık.
– Sayın Bahçeli’nin ihanet ifadesini aynen kendisine iade ediyorum. Bizden önceki 3.5 yıllık iktidarlarında bu ülkenin bankalarını yabancılara peşkeş çektiler. Onların bu milli birlik sürecine ihanet demelerini anlamak mümkün değil. Bu ülkede bir ihanet varsa bunun içinde Bahçeli ve Kılıçdaroğlu vardır.
– Bakın üniversiteler karışmaya başladı. Bunların iki dili var. hem tabanımıza sahip çıkacağız diyorsun hem de Bursa’da “Vur de vuralım öl de ölelim”e, “Onun da zamanı gelecek ” diyorsun. ‘Buyrun şimdi Bahçeli’nin gençleri Erciyes Üniversitesi’nde, Muğla Üniversitesi’nde karşıt görüşlü gençlerle çatışmaya başladılar. Gördüğün zaman melek yüzlü zannedersin ama biz seni tanıyoruz sayın Bahçeli.
– Kılıçdaroğlu ne dediğinin farkında değil. Dün dediğini bugün inkar eder!