Son Dakika Haberler

“BU SALDIRLAR KAYBETMENİN İŞARETİ ” Muharrem İnce’nin zaferi yakındır.

“BU SALDIRLAR KAYBETMENİN İŞARETİ ” Muharrem İnce’nin zaferi yakındır.
Okunma : 100 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç,  Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin pankartlarına yapılan çirkin  saldırı ile alakalı bugün Atatürk Oto Sanayi Metro çıkışında Basın açıklaması yaptı.

Basın Açıklamasına PM Üyesi Millet Vekili Adayı  Gökan ZEYBEK, Millet Vekil Adayı Adnan Ayber, CHP İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Meclis Üyeleri, Kadın Kolu Başkanı Sunay Sevinç, Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Günel ve Yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç yapılan çirkin saldırı karşısında basın açıklaması yaptı.

Değerli Sarıyerliler;

Sarıyer’de yaşanan huzur içindeki seçim atmosferine dün gece geç saatlerde kimliği belirsiz ancak kişiliklerinde ki zorbalık aleni olarak belli olan kişi veya kişiler tarafından bir saldırı gerçekleşmiştir.

Özellikle partimiz ile Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Muharrem İnce’nin pankartlarına yapılmış olan bu saldırı bilinmelidirki ülkemizin huzuru ve refahı için verilen mücadeleye ve onun için harcanan emeğe yapılmış bir saldırıdır.

Yapılan saldırının sadece ilçemiz sınırları içinde olmayıp, İstanbul genelinde başka ilçelerde de gerçekleşmesi ise olayın sistemli ve organize olarak yapıldığını göstermektedir.

Ülkeninin geleceği için çalışan, huzuru, adaleti tesis etmek için milletimize dokunan pankartlarımızdan korkuyorlar, korkacaklar. Çünkü kuracağımız iktidarda zorbalığa, ötekileştirmeye, tahammülsüzlüğe, baskı ve sevgisizliğe yer yok, olmayacakta.

Tüm komuoyu bilmeliki arzumuz adil, demokratik ve eşit şartlarda bir seçim süreci yaşanmasıdır.

Biz parti olarak kendi çalışmalarımızı gerçekleştirirken bir taraftanda ortamın huzuru için çaba sarfediyoruz. İşte tam da bu anlayış çerçevesinde kendi pankart ve bayraklarımıza gösterdiğimiz özeni rakip partilere de gösterdiğimiz bir zamanda gerçekleşen bu saldırı düşündürücüdür.

Seçimin huzur içinde gerçekleşmesi için Sn. Ilçe kaymakamımız önderliği siyasi parti başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirilmiş ve seçim döneminin güvenliği için bir protokol imza altına alınmıştır.

İlçemizde seçim süreci için gerçekleşen bu güvenlik toplantısına katılmayan iktidar partisinin aylardır asılı duran pankartlarına dokunulmamış olması düşündürücüdür.

İstanbul genelinde yapılan bu saldırının aslında ülkeninin kaynaklarına da yapıldığını unutmamak gerek. Kendilerini milli olarak konumlandıran bu anlayışın milli çıkarları ne kadar düşündüğünü de görmek gerek.

Yapılan saldırı hiç bir şekilde iktidar yürüyüşümüze engel olamayacaktır.

Herkes bilinmeli ki CHP iktidarını kuracağımız gün yakındır.

Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Muharrem İnce’nin zaferi yakındır.

Er yada geç bu saldırıyı yapanlar adalet karşısında hesap vereceklerdir.

Özellikle seçimin huzuruna ve adil bir seçim sürecine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Seçim kampanyalarının adil, demokratik ve huzur içinde gerçekleşmesi adına yetkili kurumları ve siyasi partileri göreve ve sağduyuya davet ediyorum.

Sevim Yalınkılıç
CHP Sarıyer İlçe Başkanı


CHP SARIYER ÖRGÜTÜ HER AN HAZIRLIKLI

Sarıyer’de pankartların kesilmesi ile birlikte gece alanda olan CHP Gençlik Örgütü yenilerini yine aynı yerlere asmaya devam ettiler.