Son Dakika Haberler

Bülent Ecevit CHP'li değilmiş.

Bülent Ecevit CHP'li değilmiş.
Okunma : 175 views Yorum Yap

Mustafa_Sentop_AKPBülent Ecevit CHP li değilmiş.
Seçimler yaklaşırken AKP Genel başkan yardımcısı gaf üzerine gaf yapıyor, Bu gaflar bilinçli olarak devam ediyor. İzmir’i alamadıkları için hakaret eden ve hırslarına yenik düşen AKP, İzmir için kasaba dedi.
AKP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, rant vurgunlarıyla betona gömdükleri Ankara ve İstanbul’u, nefes alınabilecek kent olmayı sürdüren İzmir’e örnek gösterdi. Şentop, bir türlü ele geçiremedikleri kente “Kasaba” diye hakaret etti. AKP, İzmir’deki gücünü kırmak için CHP’ye bel altından vurmayı sürdürüyor.
FAULE BAK! ECEVİT CHP’Lİ DEĞİLMİŞ!
Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı yerel seçimlerle ilgili anketin Kasım 2012’de yapıldığını söyleyen Şentop, pes dedirtecek iddialarda bulunarak, Ecevit’in CHP’li olmadığını bile iddia etti. İşte Şentop’un o sözleri:
“Bugün yapıldığında makasın daha da kapandığını göreceğiz. Yeni çalışmalar var. İzmir Serbest Fırka’nın, DP ve AP’nin kalesi olan bir şehirdir. Demokrasinin önemli bir merkezidir. Statüko partileri, İzmir’den bir destek alamamıştır. CHP’nin İzmir’le ilişkisi rahmetli Bülent Ecevit’tir. Ecevit’i, CHP olarak düşünmemek lazım. 12 Mart 1971 müdahalesi olmuş, Meclis kapanmamış, ama darbeciler parlamento açıkken parlamenter sistem üzerinden projelerini gerçekleştirmeye çalışmışlardır. AP ve CHP buna destek vermiştir. Bu süreçte darbeye destek veren CHP yönetimine, genel sekreter olarak görev yapan Ecevit bayrak açmış ve kurultayda İnönü’ye karşı galip gelerek seçilmiştir. Ecevit, CHP içindeki statükoya karşı çıkarak genel başkan olmuştur. Ecevit’in CHP içinde olması insanları yanıltıyor olabilir. Ecevit CHP’li değil, statükosuna karşı çıkan biri.”
BU CHP, ÇAKMA CHP’YMİŞ!
Şentop, CHP’nin 1980 öncesindeki CHP olmadığını, çakma olduğunu da iddia etti. Şentop, “Çünkü 12 Eylül 1980 darbesinden sonra 1981’de bütün siyasi partiler kapatıldı. Mal varlıklarını hazine aldı. 1991’de Demirel ve SHP hükümeti zamanında eski siyasi partiler yeniden açılsın dendi. Birisi CHP açıldı. MÇP, MHP adını aldı. Burada 10 yıllık bir zaman farkı var. Şu anda CHP neye benziyor biliyor musunuz? Dedesi ile aynı isme sahip olan torunlar vardır. İkisi aynı kişi değil. Aynı aileden geliyor ama CHP’nin benzerliği, sadece isim benzerliği” dedi.
İZMİR KASABA GİBİ
Mustafa Şentop, basın toplantısında, İzmirlilere AKP’yi olduğundan farklı gösterme çabalarını da sürdürdü. Şentop, modern bir yaşam tarzı oluşturan Cumhuriyet’i adım adım silmeye yönelik icraatlarına karşın, “Milletimizin başlangıçta yaşam tarzı ile ilgili endişeleri vardı. 1994’te Başbakanımız yerelde, 2002’den itibaren de Türkiye’de iktidar olan bir siyasi partiyiz. Ne yaşam tarzı ile ilgili, ne de başka konularla ilgili endişe taşınmaması lazım”idiasında bulundu.
Şentop, AKP’li Ankara ve İstanbul belediyelerinin, kamuya ait bütün değerleri arsalar ile yeşil alanları yağmalatarak, sadece İstanbul’da yandaşlarının 130 milyar dolarlık rant vurgunu yaptıran, Atatürk Orman Çiftliği’ni bile yok etmeye çalışan, iki kenti de beton yığının altına gömmeyi başaran belediyecilik anlayışlarını İzmir’e örnek gösterdi:
“5 yıl önce İzmir’e geldim, 1 yıl önce de geldim. İstanbul’u, Ankara’yı görüyoruz. Fotoğraf çekin, işte burası İstanbul, işte İzmir diye fotoğrafı göstersek seçmeni ikna etmek için yeterli. İzmir pek çok bölgesinde büyümüş bir kasaba gibi görüntü veriyor. Bu CHP’li belediyecilik anlayışının ürünüdür. Onlar park, fuar yaparlar, ama belediyeciliğin temel sorunlarını ele almazlar. İzmirlilerin rasyonel bir değerlendirme yapmasını istiyoruz.”