Son Dakika Haberler

CHP MYK. KURULTAY YOK.

CHP MYK. KURULTAY YOK.
Okunma : 111 views Yorum Yap

 

MYK toplantısından sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan basın açıklaması yaptı. “ gündemimizde kurultay yoktur, kurultay zamanında yapılacaktır, dedi.

Tezcan’ın açıklamaları şöyle:
Bugün Başbağlar Katliamının 25.yılı . Acıların birkez daha tazelendiği, Madımak’ın 25. yıldönümü. Nereden olursa olsun, toplumun vicdanını kanatan bu olayları yürekten şiddetle kınıyoruz. Bir kere daha rahmet diliyorum.

YSK seçim sonuçlarını açıkladı. Seçim süreciyle ilgili hukuka aykırı ciddi bir süreç yaşadık. TBMM yeni döneme başlayacak. Bütün milletvekillere siyasi ayrım yapmaksızın başarılar diliyoruz. TBMM’nin yeni dönemde başarılı olmasını diliyoruz. Yeni dönemde etkisizleştirilmeye çalışan meclisin yetkilerini kullanma konusunda kjararlı bir tutum bekliyoruz. Tek adam süreci yaşıyoruz. Millet iradesinin yok edilmeye çalışılmasıyla karşı karşıyayız. Etkili bir mücadele vereceğiz.Bu çerçevede adım atacak herkesle beraber yürümekte kararlıyız. TBMMde millet iradesini hakim kılma konusunda geniş bir mutabakat olması gerektiği düşüncesindeyiz.

Anayasayı askıya alan KHK ile Türkiyede hukuk düzeninin tamamen kaldırılmaya çalışıldığı düzene giriliyor.

İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere tutuklandı, bir siyasi operasyonun bir parçası olarak cezaevinde. Millet, Berberoğlu’nu yeniden milletvekili olarak parlamentoya gönderdi. Berberoğlu’nun Yargıtay’da bekleyen dosyası şu anda dokunulmazlık kapsamındadır. Yargıtay’ın mahkemelerin derhal tahliye karar vermesi gerekmektedir.

Eren Erdem hukuka aykırı bir şekilde hukuki bir kararla değil siyasi bir kararla tutuklanmıştır. Doğru yargılalama sonucunda beraat edeceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Bu bir başka rehin alma operasyonudur. Hiçbirimiz bu operasyonlara teslim olmadık. Olmama konusunda kararlıyız. Kirli propagandanın hiçbir esiri olmayacağız. Eren Erdem’in derhal tahliye edilmesi gerekir.

Erdoğan meydanlarda bize dönük döviz ve faizin yükselmesi dış güçlerin yeni ekonomik terör saldırısı diyordu. 24 Hazirandan sonra bitecek diyordu .24 Haziran geçti bekliyoruz. Pazardaki enflasyon en az yüzde 25. Dolar düşmedi. Şimdi soruyorum Erdoğan’a seçimden sonrası geldi. Hani düşecekti?Üretime dayanmayan rantiyecilerin refahı arttırması mümkün değil.

(Muharrem İnce Kurultay sorusu)

Genel Merkezimizin gündeminde olağanüstü kurultay yoktur. Bu konular MYK’da değerlendirildi. Genel Başkanımızın gündeminde olağanüstü kurultay yoktur.
9 ay sonra yerel seçimler var, kurultay zamanında yapılacaktır. Genel Merkezin konuya yaklaşımı budur.

(İNCE’NİN ONURSAL GENEL BAŞKANLIK TEKLİFİ)

Özel bir yemekte konuşulanların ana bağlamından koparılarak, bu çercevedre yakışık almayan şık olmayan, siyasi nezaket ölçüleriyle bağdaşmayan bir tutumdur. Siyasi nezaketsiz bir tutumdur. Genel başkan son 1 yıl içerisinde Türkiye’nin gündemini belirlemiştir. 15 milletvekili göndererek, tuzağı bozarak mı yanlış yaptı? Millet İttifakı’nı kurarak mı yanlış adım attı? Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’yi göstererek yanlış bir cumhurbaşkanı adayı mı göstermiştir?
Buraya iç iktidar kavgalarıyla gelmedik. Yüzde 30’un altında da Kılıçdaroğlu’nun bu tutumunun payı vardır. Yüzde 22’de de bu vardır.