Son Dakika Haberler

CHP SARIYER’DE BAŞKAN SEVİM YALINKILIÇ

CHP SARIYER’DE BAŞKAN SEVİM YALINKILIÇ
Okunma : 439 views Yorum Yap


CHP Sarıyer 36. Olağan kongresinde Sevim Temizel Yalınkılıç tek aday olarak girdiği seçimlerde Başkan seçildi.

Sevim Temizel Yalınkılıç Kimdir

1964 İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nden 1987 yılında mezun olduktan sonra geçen yıl da, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler ön lisans bölümünü tamamladım. Özel şirketlerde planlama, üretim, ithalat ve ürün yönetimi bölümlerinde, ayrıca sahibi olduğum firmada sigorta acenteliği konusunda çalıştım.
Emekliyim, evliyim, bir kız bir erkek 22 yaşında ikiz çocuklarım var. Kurucu Başkanı olduğum Tuzla Sosyal Dayanışma ve Yardım Derneği üyesiyim. AÇEV ‘de gönüllü olarak, yetişkin kadınlarımıza okuma yazma eğitimi verdim.
CHP Sarıyer İlçe örgütünde, Kadın Kolları’nda başladığım siyasi çalışmalarım aralıksız olarak, Kadın Kolları yönetimi, seçim saha çalışmaları, sandık örgütlenmesi, ilçe yönetimine destek olan yerel yönetimler, eğitim ve engelsiz hayat komisyonunda aktif olarak çalıştım ve engelsiz hayat komisyonunda çalışmalarıma hala devam etmekteyim.
2012 yılından beri Parti Okulu’nun eğitimcisi olarak, “üye temel siyasi eğitimi” ve “sandık güvenliği” konularında başta Sarıyer olmak üzere, diğer ilçelerde de görev yaptım. Yine örgütümüzün bana gösterdiği güven ile 2014 yerel seçimleri öncesinde meclis üyeliği ön seçim yoklamasında ilk sırada yer aldım ve halen Sarıyer İlçe ve İl Meclis üyesi olarak görev yapmaktayım.

Sevim Temizel Yalınkılıç Yönetim Kurulu Ve İl Delege Listesi