Son Dakika Haberler

CHP SARIYER’DEN 3 ANNEYE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

CHP SARIYER’DEN 3 ANNEYE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ
Okunma : 156 views Yorum Yap

 

3 KADIN, 3 ANNE, 3 İNSAN

Çocuk istismarı, kadına şiddet ve doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla ‘3 İnsan, 3 Kadın, 3 Anne’ sloganıyla 3 Mart’ta Çanakkale’den Ankara’ya yürüyüşe geçen Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz’e destek için CHP Sarıyer ilçe teşkilatı Bozöyük’te  birlikte yürüdüler.

İstismara, şiddete ve tacize karşı Ankara’ya yürüyen üç kadına destek vermek için yanlarındayız. #3kadın40milyonses “

CHP SARIYER 3 KADIN İLE BİRLİKTE YÜRÜDÜ

CHP Sarıyer ilçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Aydın, Nurhayat Şen, Gülden Temür, Kadın Kolu Başkanı Sunay Sevinç, Bahar Çelebi,Tülay Aktaş, Nergis Pala Bozöyük’den  intibaren, TBMM Yürüyen 3 Anneye destek olmak için birlikte yürüdüler.

TBMM YÜRÜYORLAR

Yürüyen kadınlardan gazetecilere açıklama yapan Dilek Taş, 3 Mart’ta kadına, çocuğa ve hayvanlara şiddet ve tecavüzlere tepki olarak, taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iletmek için yola çıktıklarını belirtti. Güzergah boyunca vatandaşlardan imza topladıklarını da belirten Taş, “Bu taleplerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iletmek üzere yollardayız ve doğaldır ki yoruluyoruz; ancak halkımızın duyarlılığı bu yorgunluğumuzu unutturuyor. Geçtiğimiz yerlerde çok güzel tepkilerle karşılaşıyoruz. İnsanlar bizi büyük bir sevgi ile kucakladı. Kendilerinin sesi olduğumuzu söylüyorlar. Biz 3 kişi yürüyoruz ama arkamızda milyonların yüreğini taşıdığımızı biliyoruz.

Son günlerde kadınlar,çocuklar,canlılar,ormanların ırzına geçildi.2017 yılında bu olaylar büyük artış gösterdi, 387 çocuğa cinsel istismara uğradı,409 kadın cinayeti işlendi,332 kadın cinsel şiddete uğradı, son iki ayda 177 çocuk tecavüze uğradı, biz yola çıktığımızda bu rakamlar vardı.

Biz ilk başta 3 kadın 40 milyon demiştik, artık 3 kadın 80 milyon demeye başladık. Çünkü bu salt kadın hareketi değil. Evet biz kadın duyarlılığı ile 3 anne olarak yola çıktık, ancak vicdanlı insanlar, iyi babalar, ahlaklı bir toplum isteyen herkes şu anda bizimle birlikte” dedi