Son Dakika Haberler

CHP`de Gülseren Onanç istifa etti!

CHP`de Gülseren Onanç istifa etti!
Okunma : 139 views Yorum Yap

4862_2CHP Genel Başkan Yardımcılarından Gülseren Onanç, görevinden istifa etti
Onanç`ın `CHP tabanının yüzde 65`i barış sürecini destekliyor` açıklaması gündeme oturmuştu. Serap BELOVACIKLI / aksam.com.tr CHP`de şoke eden ayrılık.
CHP Genel Başkan Yardımcılarından Gülseren Onanç, görevinden istifa etti. `CHP TABANI BARIŞ SÜRECİNİ DESTEKLİYOR` DEMİŞTİ Onanç, cuma günü Malatya`da yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Onanç, “Cumhuriyet Halk Partisi`nin tabanının yani `CHP`ye oy verdim` diyenlerin yüzde 65`i barış sürecini destekliyor. Bu, çok önemli bir orandır. Sürecin neler içerdiğini bilmediği halde, bu sürecin barışa evrilmesi gerektiğine inanan bir CHP var” sözleriyle dikkat çekmişti.
`BÖYLE BİR ANKET YOK` CHP kulislerinde, Genel Başkan Kılıçdaroğlu`nun, partinin böyle bir anketinin olmadığını söylediği, Onanç`ın açıklamasının parti çevrelerinde rahatsızlık yarattığı iddia ediliyor.
İSTİFAYI KILIÇDAROĞLU MU İSTEDİ? Onanç`ın Malatya`da açıkladığı `Yüzde 65 destek anketinin` CHP değil Tarhan Erdem`in yaptırdığı bir anket olduğu, Kılıçdaroğlu`nun da bu duruma tepki gösterdiği ve Onanç`ın istifasını istediği belirtiliyor.
Ulusalpost.com