Son Dakika Haberler

DİDEM ENGİN İLE SARIYER’İ KONUŞTUK

DİDEM ENGİN İLE SARIYER’İ KONUŞTUK
Okunma : 129 views Yorum Yap

CHP İstanbul Millet Vekili Didem Engin Sarıyer Times ve Sarıyer Tarihi Yazarı İbrahim Balcı’yı ziyaret etti.

SARIYER TARİHİNİN İLK MİLLET VEKİLİ

Sarıyer’in tarihteki ilk Milet Vekili olan Didem Engin, Yazar İbrahim Balcı ve Sarıyer Times sahibi Chp Meclis Üyesi  Mustafa Balcı ile Sarıyer’in sorunlarını, tarihini ve öncelikli olarak yapılması gerekenleri konuştular.

Didem Engin İle görüşmede Add Sarıyer Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve İbrahim Tüfekçi eşlik etti.

Sarıyer’in öncelikli sorunlarından biri olarak Devlet Hastanesinin açılmaması, Balıkçıların sorunları ve talepleri, Sarıyer Turizm’inin yeterli şekilde değerlendirilmemesi, Deniz Ulaşımının yeni başlayan yaz uygulamasının kışın da devam etmesi, Kabotaj bayramı ve Adalet Yürüyüşü ile ilgili konulara değinildi.

Sarıyer Kilyos Muhtarı Turgut Serdarlı, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya ve Demirciköy Muhtarı Nebahat Kurt İmamoğlu’nu ziyaretinde Demirciköy Aile Sağlık Merkezi talepleri olduğunu bunun için Muhtarımız dilekçe yazıldığını ve bizde il Sağlık Müdürü ile görüşerek gerekli düzenleme İle taleplerin yerine getirilmesini istediler.

BALIKÇILIK ÖNERGESİNİ AKP DİKKATE ALMADI

Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı ayrıca kurulması gerektiğini belirten Didem Engin’e Sarıyer balıkçıları Açılacak sezonda en önemli taleplerİnin “İndirme İskelesi” olduğu bu konuda balıkçılar girişimlerde bulundular, Kireçburnu’nda Sahil Güvenlik, Büyükdere’de Sağlık iskeleleri olduğunu, Bebek ve Emirgan’dan başlayarak sahilde yolların genişletme çalışmaları olmasına rağmen, Sarıyer Balıkçılarının “İndirme İskelesi” talepleri, Sarıyer Kent Konseyi, Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bildirildiğini, Liman Başkanlığı olumlu yanıt verdiğini buna rağmen talepler yerine getirilmediğini, Sarıyer Millet Vekili olarak girişimde bulunulmasını talep ettik.

 

Chp Millet Vekili Didem Engin Sarıyer balıkçılarının sorunlarını meclise taşıdığını ve önerge verdiğini belirti, “

 

Balıkçılar İle ilgili çok kapsamlı önerge hazırladığını belirten Didem Engin, Sarıyer de balıkçılarla Akademisyen ve hocalar ile çok detaylı önerge verdim, AKP’ye Balıkçılık konusunun siyasi bir konu olmadığını, bütün partilerin partiler üstü konuşarak ele almamız gereken konu olduğunu konuştum ve önerge verdiğimi halde, diğer önergeler gibi dikkate alınmadı ve gündeme taşımadılar. Türkiye de Sarıyer bu mesleğin merkezi çok şeyler yapılabilir ama ısrarla dikkate almadılar.

Yazar İbrahim Balcı, Sarıyer mesire yerleri İle meşhur bir ilçe olduğunu belirterek, trafik yüzünden be yerler kullanılamaz olduğunu, gelen gidemediğini, oysaki Rumeli Kavağı uzun yıllar turizm’min merkezi olarak hizmet ettiğini, maalesef maksatlı olarak yıllarca süren yol çalışmaları olduğunu, merkez trafiğinin kapalı olması nedeni ile, Kaymakamlığa, Emniyet Müdürlüğüne defalarca düzenleme için gerekenin yapılmasını istedik, Maalesef Rumeli Kavağına gidiş ve gelişler Merkez Camii önünden itibaren kapandığını böylelikle ulaşım sorunu nedeni, Kaymakamlığın, Sonrasında Belediyenin taşınması ile esnaf bayağı zorluk çektiğini belirtti.

Didem Engin Esnafla sık sık görüştüğünü belirterek, burada yaşamam dolayısı ile devamlı görüşüyorum, sıkıntılarını biliyorum, Yeniköy,den sonra sorunlar başlıyor, Aslında Sarıyer sahili restore edilmiş olsa büyük bir potansiyel çıkacak, Sarıyer tarihi yalıları ve Geçmişin sayfiye yeri olarak daha çok ve düzenli olarak değerlendirilmesi gerektiğini, sahilde bazı müesseselerin açılması merkez çok daha işler hale geldiğini belirterek biraz daha yapıcı değişikliklerde ekonominin canlanacağını belirtti.

Sarıyer Balıkçılığın ve Turizm’in merkezi, Kaleleri, Suları, Mesire Yerleri, Boğazın en güzel ilçesi, Sarıyer isminin bir marka olması büyük bir şans, Millet Vekilimiz Didem Engin ile bugün Sarıyer’i konuştuk.

Sarıyer Times ve Sarıyer’de bazı yerel gazeteleri ziyaret eden Didem Engin, Sarıyer’de mahallle Muhtarlarını ziyaret ediyor, Halkı ve esnafları sorunlarını dinliyor..