Son Dakika Haberler

Doğa’nın Melekleri Dünya Şampiyonu Oldu

Doğa’nın Melekleri Dünya Şampiyonu Oldu
Okunma : 133 views Yorum Yap

DogamelekleriDünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nda Doğa Koleji Genç Bayan Basketbol Takımı ezici farkla kupayı kaldırdı
 
Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’ndaki tüm rakiplerini yenilgisiz geride bırakan “Doğa’nın Melekleri” final maçındaki rakibi Sırbistan’ı 40 sayı farkla yenerek Dünya Şampiyonu oldu.
 
Güney Kıbrıs’ta oynanan Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’na “Doğa Koleji Genç Bayan Basketbol Takımı” damgasını vurdu. 28 Mart’ta başlayan Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nın yarı finalinde Fransa ve Almanya’yı yenen “Doğa’nın Melekleri” finalde Sırbistan’ın karşısına çıktı. Dün oynanan şampiyonluk maçını 83-43 gibi ezici bir skorla kazanan “Doğa’nın Melekleri” maç sonunda dünya kupasını kaldırmanın gururunu yaşadı.
 
Namağlup Doğa’nın Melekleri, Sırbistan’ı ezip geçti
 
Dünya Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi temsil eden Doğa Koleji Genç Bayan  Basketbol Takımı, bulunduğu F gurubunda oynadığı tüm maçları kazanarak once çeyrek finale, ardından da yarı finale yükseldi. Yarı Finalde karşılaştığı güçlü rakibi Fransa’yı 75-65 yenen sporcular, Alman rakipleriyle oynadıkları maçı 27 sayı farkla geride bıraktı. Şampiyonanın güçlü rakiplerinden olan Almanya’yı 91-64 mağlup eden “Doğa’nın Melekleri” finalde karşılaştığı Sırbistan’ı 40 sayı farkla yenerek şampiyonaya son noktayı koydu.
 
Erkekler de 3 yıl once dünya şampiyonu olmuştu
 
Doğa Koleji’nin Erkek Basketbol Takımı da aynı şampiyonada 3 yıl önce ‘Dünya Şampiyonu” olmuşlardı. Doğa’nın Melekleri’nin şampiyonluğu ile hem Doğa Koleji’nin hem de Türkiye’nin spordaki başarısı  kanıtlamış oldu.
 
Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, sporcuları yürekten kutladığını belirterek, “Onlarla gurur duyuyorum. Hem bizim yüzümüzü güldürdüler hem de Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyurdular.”
 
Dünya şampiyonları bu gece dönüyor
 
Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’na adını yazdıran “Doğa’nın Melekleri” Türkiye şampiyonu olarak gittikleri Güney Kıbrıs’tan, dünya şampiyonu olarak bu gece geri dönecek. Gece 23:30’daAtatürk Havaalanı’na inecek dünya şampiyonlarını kalabalık bir grup karşılayacak.
 
 
Doğa Kolejleri Hakkında:
Eğitim sektöründe 10 yılı geride bırakan Doğa Kolejleri, Fethi Şimşek tarafından 2002 yılından kuruldu. 2011 yılında, Turkven’in danışmanlığını yaptığı Dünya Bankası’nın yatırım kuruluşu olan IFC, Avrupa Yatırım Bankası fonu EIF, Almanya Kalkınma Bankası DEG ve Hollanda Kalkınma Bankası FMO gibi uluslararası yatırımcılar Doğa Koleji’nde hissedar oldu. Bu ortaklık, özel okul sektöründe Türkiye’deki ilk uluslararası yatırım olma özelliği taşıyor. Kısa zamanda eğitimdeki vizyoner yaklaşımı, öğrencilerine aşıladığı sosyal sorumluluk bilinci ve özgüven sayesinde Türkiye çapında pek çok kampüsü ile eğitim vermeye başlayan Doğa Kolejleri’nin bugün, 52 kampüsü bulunuyor