Son Dakika Haberler

Karla Mücadele Ekipleri Çalışıyor

Karla Mücadele Ekipleri Çalışıyor
Okunma : 1.156 views Yorum Yap

Kar yağışının Sarıyer’de yaşamı olumsuz etkilememesi için karla mücadele ekipleri 480 personel 77 araçla 24 saat hizmet veriyor. Vatandaşların yağıştan en az şekilde etkilenmesi için çaba sarf eden ekipler, İBB ile koordineli olarak mahallelere kesintisiz hizmet götürüyor.

Sarıyer Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına başladı. Bu yıl da tam donanımlı araçlar ve ekiplerle vatandaşların kışı rahat ve konforlu bir şekilde geçirmeleri için kriz masasında 8 müdürlükten ve personel görevlendirildi.

Gece  başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte İlçenin birçok noktasında küreme ve tuzlama çalışmalarını sabahın erken saatlerinden itibaren sürdüren ekipler, vatandaşların acil çağrıları için kriz masası oluşturdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle de ortak çalışma yürüten karla mücadele çalışanları ana arterler başta olmak üzere hamile, hasta ve cenazesi olan ara sokakların kardan temizlenmesine öncelik verdiklerini belirterek, Zabıta, Sağlık İşleri, Park ve Bahçeler, Veterinerlik, Ulaşım ve Temizlik İşleri Müdürlükleri de 7/24 hizmet vereceğini, vatandaşların acil durumlarda 444 1 722 numaralı çağrı merkezinden kriz masasına ulaşabileceklerini belirtti.

SABAH SAATLERİNDE BAŞLADI

Karla mücadele kapsamında, 12 adet kar küreme aracı, 21 adet tuz atma aracı, 16 adet tuzlama aracı ve 200 saha personeliyle hazır olan Fen İşleri ekipleri, 2 bin 200 tonluk tuz stoku ile çalışmalara sabahın erken saatlerinde başladı.

Karla mücadele kapsamında sokaklar ve kaldırımlar tuzlama ve kaldırım kar  temizliği personellerle devam ediyor.

İBB ve Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Muhtarları ile koordineli olarak yapılan çalışmada öncelik hasta vatandaşlarımızın yollarına her türlü ulaşım ve temizlik için mücadele ediliyor. Çalışmaları Sarıyer TV’den ve Sosyal Medya’dan takip edebilisiniz.  

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)