Son Dakika Haberler

SARIYER DİREKLERE TAKILDI

SARIYER DİREKLERE TAKILDI
Okunma : 108 views Yorum Yap

SARIYER- 3, HACETTEPE- 3Hakemler: Yakup Özhan (G. Antep), Caner Eroğlu (Mersin), Fatih Karatağ (Mersin) (4. Hak: Tarık Gürdal, Adana)
Sarıyer’in favori olduğu maç soğuk ama futbola müsait bir alanda oynandı. Sarıyer, seyircisinin inanılmaz desteğini yanında buldu ama beklediği futbolu bulamadı.

Öncelikle Sarıyer favori ama yaşlı bir ekip, Rakip ise çok genç! Sahaya çıkan ilk on birleri hesaplandığında Sarıyer 326 yaşında rakip ise 226 yaşında. Aradaki yaş farkı 100 yaş( Demek oluyor ki genç rakip Sarıyer’e karşı dört kişi fazla oynuyor). Şaka bir yana tamamen gençlerden oluşturulmuş bir Hacettepe. Bu takım ligin hem en çok gol atan hem de en çok gol yiyen takımlarından biri (22 gol atmış, 27 gol yemiş)…

Sarıyer ise başa oynayan deneyimli bir ekip! Sarıyer her zamanki gibi ileri zor giden, yan ve geri paslarla oyuna hâkim olmaya çalışırken rakip takım seri ataklarla Sarıyer savunması üzerine gidiyordu. Rakip teknik elemanlar Sarıyer’i iyi etüt etmiş. Yaser’i durdurabilmek için 4 No. Lu futbolcu ile 14 No.lu futbolcu görevlendirilmiş. Sarıyer’in süratli gol adamlarından Alim’de rakip sağbek tarafından sert oyunu ile yıldırılarak ve oyundan düşürülmeye çalışıldı. Alim bu oyuna geldi ve rakibi ile devamlı dalaşarak koyun dışı kaldı. Adem’in üzerine adam vermemişler ama Adem top aldığında iki kişi ile üzerine gidilerek kolay pas dağıtılması önlenmiş.

Şunu belirtmekte yarar var; Sarıyer pres yapan rakiplere karşı dağılıyor. Hem de ne dağılma…

Sarıyer’in savunması ağır adamlardan kurulu, Keza orta sahası da! Hal böyle olunca rakibin presine direnemiyor ve dağılıyor. Sarıyer’de pres yapan bir tek Bertül var. Biraz da Alim… Ancak Alim rakibin sağ çizgi adamını Feyyaz’dan önce durdurabilmek için anormal mücadele verirken kendisi de rakip sahadan uzaklaştı ve tehlikeli olamadı ilk yarı boyunca…

Oysa Sarıyer takımında pres yapacak çok genç bir Doğukan var… Neden düşünülmez? Takımı rakip ceza sahasına taşıyan bir Serkan Balcı var neden bekletilir? Belki bir devrelik adam diye düşünülüyor olabilir mi? Neden Sarıyer savunmasının iki orta adamı birbirinden bu kadar kopuk oynarlar? İki deneyimli adam Adem ve Hüseyin, çok koşan takımlara karşı bir şey yapamıyorlar buna rağmen neden bu kadar ısrar? Teknik görevli Serdar Hoca rakiplerini izlettirmiyor mu? İzlettiriyorsa rakibin iyi adamları için neden önlem almıyor? Belki izleyen kişi yeterli değil?

Eğri oturup doğru konuşalım rakibin bir 77 No. Lu oyuncusu var Yağız Suat (21 yaşında) mermi gibi süratli, kıvrak, çalımı da var, driplingi de var, şutta atabiliyor ama üzerine kimse verilmemiş. Belki, ben ne düşüneyim rakip benim sol bekime çare düşünsün diyordur. Ona da saygı duyarım. Oyunu bir de iyi niyetle okuyalım. Rakibin 98 ve 88 No. Lu futbolcuları tay gibi koşuyorlar durdurmakla zorlandık.4, No. Ve 14 No. Lu futbolcularda alev gibi. İlk defa Yaser’i oynatmayan ikili oldular.

Futbola gelince, Sarıyer kötü dedik ama asla yenilgiyi kabul etmedi ve sonuna kadar maça asıldı. Oyundan hiç kopmadı,savunma zaman zaman darmadağın oldu ise de mevsim başındaki oyun düzenini hiç bozmadı. Rakip çok iyi idi ama Sarıyer kalesine dört kez geldi, üç gol attı… Sarıyer 43 ncü saniyede ilk golü yedi… Böyle gol yiyen bir takım kolay toparlanamaz, gol atan takımda direnç kazanır. Sarıyer beraberliği buldu, ani bir atakla rakip ikinci golünü elde etti ve maçın sonuna kadar böyle gitti ve son golü bulan Sarıyer beraberliği kurtardı. Ama Sarıyer’in kaçırdığı gol sayısı sayılamayacak kadar çok. Sarıyer 3-2 mağlup durumda iken üç gollük şutunun kale direğinden dönmesi, meşin yuvarlağın cilvesinden/ şerefsizliğinden (!) başka bir şey değildi. Hacettepe’nin şutu direğe vurup gol olur, Sarıyer’in şutu direğe vurur geri gelir, gol olmaz.

Eğri oturup doğru konuşmak/yazmak gerekir. Sarıyer kendi sahasında oynayacağı iki maçtan 6 puan bekliyordu 4 puan oldu. Aradaki puan farkını deplasmanda Utaş Uşakspor’u yenerek ya da berabere kalarak kapatmalıdır. Zira puan cetvelinde gerilere düşmeye başlayan bir takımın toparlanması zor olur… Sarıyer erken form tuttu, iyi maçlar ve puanlar aldı ve birkaç haftadan beri düşüşe geçti. Çok acil önlemler alınması gerekir