Son Dakika Haberler

SARIYER’İN “VAR” A ŞİDDETLE İHTİYACI VAR.

SARIYER’İN “VAR” A ŞİDDETLE İHTİYACI VAR.
Okunma : 61 views Yorum Yap

Sarıyer: Ali Türkan- Serkan Balcı, Abdullah Karmil, Özgür Çelik, Feyyaz Belen- Fatih Nuri Aydın (Doğukan Emeksiz), Adem Koçak, Hüseyin Bak, Alim Harlak (Kerem Çalışkan).Ali Kutik (Bertul Kocabaş), Yaser Yıldız.
Goller: Dk. 36 Yaser (P.dan) ve Dk. 45+1 Alim, Dk. 75 Rakip Furkan.

Sarıyer transfer yasağı olan Manisa spor ile kendi sahasında karşılaştı ve maçı 2-1 kazandı. İlk maç üç puanlı başlangıç iyi! Ama futbol? Beklenen gibi değil. Henüz ligin başı, birkaç maç seyretmeden bir yargıya varmak zor. Görünen o ki Sarıyer hayli yaşlı bir ekip kurmuş. Sarıyer’in sahaya çıkan ilk on birinin yaş ortalaması 29,1 iken rakip takımın 21 ortalaması vardı. Bu demektir ki Sarıyer yaşlı dolaysıyla çok deneyimli bir takım. Sarıyer’de çok şeyler beklendi ama bekleneni vermekten uzaktı. Takım tertibi için şimdilik konuşmak çok erken ama takımın ağır futbol oynadığı gir gerçek. Bazı yelere yine eksiklikler görüldü. Santraforsuz oynandı yine. Yine bekte sorun var. Gerinin iki orta adamı güven vermedi, zira çok hata yaptılar. Takımın orta sahası klas adamlardan kurulu. Adem ve Hüseyin ikisi de aynı futbolu oynuyor. Takımı oynatacak adamlar ama ikisi de ağır. Yeteri kadar mücadele edebilecek görünmediler.

Burada bu ikisinin yan yana oynaması bence riskli. Birinden biri oynar orta alana iki savaşçı adam gerekli. Bilhassa Adem’in risk olması ve sorumluluğu üstlenmesi gerekir. Hüseyin’in goldeki hatasına karşılık, Adem’in gole giden asisti mükemmeldi. İleri ikili zaman zaman Yaser ile Ali Kutik, zaman zaman da Yaser Alim şeklinde oldu. Ali oyunu ileri taşıyan adam ama ya son vuruşları? Halim’in dağınık hali devam ediyor? Oyuna giren Bertul’un değerlendirilememesi ve çizgide oynatılması…

Bertul’ün neden beni maça aldınız der gibi davranışları affedilir gibi değil. Şunu da belirtmek gerekir. Maçın hakemi Sarıyer’i iki penaltıdan etti, rakibi de bir penaltıdan. Bu durum gösteriyor ki SARIYER maçlarında “VAR” a şiddetle ihtiyaç var…

Yusuf Ziya’da oynanacak maçlardan önce maçı anons yaparak halka duyurmak gerekir diye d üşünüyorum. İstek yapılırsa Belediye gerekli desteği verir şüphesiz.

Sarıyer’in ilk hafta maçını, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç protokolde birlikte izlediler.