Son Dakika Haberler

“VATANDAŞLARIMIZIN CEBİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN!”

“VATANDAŞLARIMIZIN CEBİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN!”
Okunma : 116 views Yorum Yap

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelere değinerek “AKP’nin eğitimden, sanayiye, tarımdan dış politikaya varıncaya kadar tüm başarısızlıklarının sonucu olarak döviz kurları aldı başını gidiyor” diye konuştu.

 

AKP’NİN HESAPSIZ VE KİTAPSIZ HARCAMALARIN FATURASI VATANDAŞLARIMIZA KESİLİYOR!

AKP’nin 15 yıllık tek başına iktidarının sonunda ülkemizin, ekonomik ve siyasi bir girdabın içine girmiş bulunduğunu vurgulayan Didem ENGİN, “Bu durumun yansıması olarak da zamların ve vergi artışlarının ardı arkası kesilmiyor. Sözde ‘devlet itibarı’ olarak nitelendirilen hesapsız ve kitapsız harcamaların faturası vatandaşlarımıza kesiliyor!” dedi.

 

DÖVİZ KURLARI ALDI BAŞINI GİDİYOR: DOLAR 3.96 TL, AVRO 4.65 TL!

Diğer taraftan AKP’nin eğitimden, sanayiye, tarımdan dış politikaya varıncaya kadar tüm başarısızlıklarının sonucu olarak da döviz kurları aldı başını gidiyor” diyen Didem ENGİN, bugün itibariyle Dolar’ın 3.96’ya, Avro’nun 4.65’e yükseldiğini hatırlattı.

 

AKARYAKIT FİYATLARININ %60’I VERGİLERDEN OLUŞUYOR

Didem ENGİN, %60’ı vergilerden oluşan akaryakıt fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığını söyleyerek “Motorin fiyatı 5 liranın üzerine çıktı” dedi.

 

VERGİYLE, ZAMLA DEĞİL ÜRETİMLE, SANAYİYLE, TEKNOLOJİYLE EKONOMİMİZİ GÜÇLENDİRECEK POLİTİKALARA İHTİYACIMIZ VAR

“‘İtibardan tasarruf olmaz’ deyip faturayı vatandaşlarımıza kesenlere sesleniyorum” diyen Didem ENGİN, “Vatandaşlarımızın cebinden elinizi çekin! Vergiyle, zamla değil üretimle, sanayiyle, teknolojiyle ekonomimizi güçlendirecek politikalar geliştirin!” sözleri ile tepkisini gösterdi.