Son Dakika Haberler

CUMHURBAŞKANIM DEĞİLSİNİZ! İbrahim Balcı

CUMHURBAŞKANIM DEĞİLSİNİZ! İbrahim Balcı
Okunma : 79 views Yorum Yap

ib_222TÜRKİYE CUMHURBAŞKANININ AF YETKİSİ VAR, BU BİLİNİR. HELE ADLİ KONULARLA İLGİLENEN HERKES BİLİR. TABİİ BAROLAR, YARSAV, DANIŞTAY, SAYIŞTAY, YARGITAY VE HUKUKÇULAR BUNU BİLİR. YANİ AMİYANE BİR DEYİMLE BİLİR OĞLU BİLİR. TABİİ Kİ BAKANLAR DA MİLLETVEKİLLERİ DE, BASIN DA BİLİR. İDDİALI DEĞİLİM AMA BENİM GİBİ SADE VATANDAŞ BİLE BİLİR.

CUMHURBAŞKANI HANGİ KOŞULDA MAHKÛMU AFFEDER? BELKİ BENİM GİBİ SADE VATANDAŞ BUNUN DETAYINI BİLMEZ. CUMHURBAŞKANI CUMHUR’UN YANİ HALKIN, VATANDAŞIN KENDİSİDİR, BAŞ TEMSİLCİSİDİR. VATANDAŞINI İLGİLENDİREN HERŞEYİ BİLMEK ZORUNDADIR. HER TÜRLÜ BİLGİ, YÜZLERCE DANIŞMANI TARAFINDAN KENDİSİNE VERİLMEK ZORUNDADIR.

CUMHURBAŞKANI DA GÜNCEL OLAYLARI YAKINDAN TAKİP ETMEK VE DEĞERLENDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BUNU YAPIYOR MU? YAPABİLİYOR MU? HİÇ ZANNETMİYORUM. AF YETKİSİ VAR AMA BUGÜNE KADAR KAÇ KİŞİYİ AFFETMEK İHTİYACINI DUYDU? AFFETTİKLERİ OLMUŞSA, BUNLARIN SUÇU NE İDİ? ÇOK ÖNEMLİDİR SUÇUN TÜRÜ!

SON ALTI YILDAN BERİ OLAGELENLERİ GÖZDEN GEÇİRİRSEK GÖRÜLECEKTİR Kİ YAPILAN YASADIŞILIĞIN BİNİ BİR PARA… HUKUK, GUGUK OLARAK KABUL EDİLEREK AYAKLAR ALTINA ALINMIŞ, YOKTAN YERE TÜRK ORDUSUNUN ŞEREFLİ SUBAYLARI, ÜNİVERSİTELERİN REKTÖRLERİ, PROFESÖRLERİ, BASININ YILMAZ KALEMLERİ, YAZARLAR ÇİZERLER HAPSEDİLMİŞLER VE MAHKÛM EDİLMİŞLERDİR. İÇLERİNDE ÖLÜME GİDENLER AHLARINI GERİDE BIRAKARAK GİTMİŞLERDİR… HASTANE KÖŞELERİNDE AYRI İSTIRAP ÇEKMİŞLERDİR.

HAPİSHANELERDE VE BİR KISMI HASTANELERDE OLAN HALA HASTALAR VARDIR. BUNLAR SESSİZ KAPILAR VE KÖR DUVARLAR ARASINDA ÇİLE DOLDURMAKTALAR, KENDİLERİNİ ÖLÜME GÖTÜRECEK KÂBUSLA BİRLİKTE YAŞAMAKTADIRLAR. REKTÖR HİLMİOĞLU KANSERLE BOĞUŞUYOR, ÇEŞİTLİ HASTALIKLAR YOLDAŞI OLMUŞ, AKLINI YİTİRMEK ÜZERE…

ALLAHAŞKINA HİLMİOĞLU’NU VE HİLMİOĞLU GİBİ OLANLARI GÖREN YOKMU? NEREDE HAPİSHANELERİN DOKTORLARI, HAPİSANE MÜDÜRLERİ, NEREDE ADALET BAKANRLIĞININ İNFAZ SAVCILARI, NEREDE ADALET BAKANLIĞININ ÜST DÜZEY BÜROKRATLARI, NEREDE ADALET BAKANI? NEDEN HAREKETE GEÇMEZLER. NEREDE BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI, NEDEN OLAYLARI ÖĞRENDİĞİNDE YARGIYI HAREKET GEÇİRMEZ VE NEDEN HİLMİOĞLU GİBİ İNSANLARA AF MEKANİZMASINI ÇALIŞTIRMAZ? KİMDEN ÇEKİNİYOR, KİMDEN KORKUYORSUNUZ SAYIN CUMHURBAŞKANI… BELKİ DE “SİZDEN DEĞİLİM” YA DA “CEMAAT İSTEMİYOR” HADİ OLMADI “HÜKÜMET KABUL ETMİYOR” DİYECEKSİNİZ O ZAMAN BENDE SİZE; “SİZ BENİM CUMHURBAŞKANIM DEĞİLSİNİZ” DİYECEĞİM.

KUSURA BAKMAYINIZ.