Son Dakika Haberler

HİLAFET GELİR Mİ? İbrahim Balcı

HİLAFET GELİR Mİ? İbrahim Balcı
Okunma : 97 views Yorum Yap
İbrahim Balcı

Beş altı aydan beri bir BAŞKANLIK ya da YARI BAŞKANLIK söylemi sürüp gitmektedir. Yani demek istenilmektedir ki; Parlamento dahil, Hükümet, Başbakan ve Cumhurbaşkanı dörtgeni içinde gereği kadar başarılı hükümet çalışması yapılamamaktadır. Çeşitli engeller çıkmakta sonuca varılamamakta, hatta bırakın karşı çıkmayı, istenilen gerçekleştirilememektedir. Yani bir yerde az ya da çok bir murakabe vardır. Oysa Sayın Başbakan tek adam olmak sevdasındadır. Zaten tek adamdır ama yetmiyor! Hatta partisinin başında da tek adamdır ama isteğine yanıt vermiyor! İstiyor ki her konuda her dalda ve her zaman bir dediğim iki edilmemelidir. Meclis Başkanı mı? Hiç bir müdahale etmemelidir! Cumhurbaşkanı mı her şeye evet demelidir (Zaten diyor). Yine Yetmiyor istiyor ki tek adam ve tek yetkili olmalı. O da kendisi olacağından (Öyle kabul ediyor). Türkiye’yi tek başına yöneteyim. Bakanlar figüran, halk sürü olsun!

BEN BAŞKA BİR DÜŞÜNCE İÇİNDEYİM. AYLARDIR ZORLANIYORUM BELKİ DE AKLIMA MUKAYYET OLAMIYORUM ACABA SAYIN BAŞBAKAN, başkan olursa, parlamentonun kararını bile dikkate almadan BEN BAŞKANIM HİLAFETİ DE İSTERİM Mİ diyecek? Neden demesin, merhum Menderes bir meclis konuşmasında “SİZ İSTERSENİZ HİLAFETİ DE GETİRİRSİNİZ” dememiş miydi? Sayın Başbakan sık sık merhum Menderes’e atıfta bulunurken, acaba aynı fikriyatı paylaştığını mı hatırlatmak istiyordu.

Başbakan haklı çünkü meclisin çoğunluğu elinde, hepsi de kuzu kuzu! “Bu böyle olmaz sayın başbakan” diyen yok! Yargı adeta kuşatılmış, Genel Kurmay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Anıt Kabir’i ziyaret edenlerin sayısını saptayamadık demekle acizliğini ortaya koydu (Önceki yıllarda nasıl saptıyorlardı. Saptayamıyorlardı da bizi uyutuyorlar mıydı?) Ordu mensuplarının büyük çoğunluğu hapis, hatta emekli ordu mensupları ağır cezalar verilerek ekarte edildiler. Yargılanan onlarca insan var. Ordudan müdahale, darbe, ihtilal bekleyen yok! Yüz binler Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında kıyım kıyım kırılırken; biber gazı, tazyikli su altında ezilirken, CHP’nin Genel Başkan Yardımcısının boğazına hükümetin polisi sarılırken, meydana gelen bu ve bunun gibi görüntülerden de acaba üzüntü duymadılar mı? Türk halkı silkiniyor, ölü toprağını üzerinden atıyor, artık sesini çıkaracak, yetkilileri görevlendiren oralara gönderen benim, hesap sorarım diyecek duruma geldi. Kulluğu kabul etmiyor, kabul edenlere inat!

 ALLAHA KUL OLDUK KALU BELADAN,

KULA KUL OLMAMAK KARARINDAYIZ.

ÜÇ GÜNLÜK ÖMÜR İÇİN BU DÜNYADA,

 

KULA KUL OLMAMAK KARARINDAYIZ.