Son Dakika Haberler

SAPLANDIK SURİYE BATAKLIĞINA ÇIK ÇIKABİLİRSEN

SAPLANDIK SURİYE BATAKLIĞINA ÇIK ÇIKABİLİRSEN
Okunma : 92 views Yorum Yap

Oysa Türk ulusunun gözü hiç bir ülkenin toprağında değildi. Misakı milli sınırları içinde onurlu bir hayat kurulmuştur. Gel görki, emperyalist güçler bu onurlu yaşamı, vakarlı duruşu ülkemize çok gördüler.

Cumhuriyetin kuruluşunu takiben başlattıkları ülke insanını birbirine kırdırma politikasını başlattımlar ve devam ettiriyorlar. Şeyh Sait İsyanı, Dersim İsyanı ve diğerleri…

Soğuk savaş döneminin saldırganlarından korunmak için ABD ne sığınmanın yollarının aranması… Kore Savaşı ve Meclise bile danışılmadan gönderilen bir Tugay askerden geri gelen bir kaç yüz insan ve binlerce şehit. Nasıl şehit o da ayrı bir soru ya…

Sen sana kimsenin zararı yok iken emperyalist bir devletin çağrısı ile Kore’ye gidiyor ve iki kardeş ülke olan Güney Kore/Kuzey Kore savaşında Güney Kore tarafını tutarak savaşıyor,. ABD askerlerini korumak için boğuşuyorsun. Yüzlerce şehit. Neden şehit?

Türk yurduna saldırdılar da korumak için mi şehit oldular. Yoksa İslamı bitirmek için savaştılar da onun için mi şehit… Türk askeri emirle gitti, emirle savaştı ve ölen öldü kalanlar geri geldi. Ölenlere şehit denildi, kalanlara gazi….

Sonra Kıbrıs patlak verdi… Yıllarca Yunanlılarla, İngilizlerle mücadele edildi. Emperyalist güçler için önemliydi. Çünkü Kıbrısta İngilizlerin askeri üssü vardı. Önemi Orta Doğu’nun kontrolu idi. Ala yanlış yaptılar Kıbrıslı Türklerin üzerine gazla gidildi. Elbetteki gereği yapılacaktı ve TMT kuruldu ve mücadele başladı… Kıbrıs halledildi ama beş yüze yakın şehit verildi binlerce de gazi…

Sonra İran devreye sokuldu. Fransa’da Hümeyni hazırlandı, Iran’da şaha karşı silahlanma yolunda büyük adımlar atıyordu. Bunu önlemek ve İran’ı kontrol altına almak için emperyalist güçler İranda ayaklanma başlattılar ve sonuçta Şah kaçtı, Dinci Hümeyni iktidar oldu. Burada emperyalist güçler yanıldı. Zira onlar din devleti kurdular, hiç dönüş yapmadılar…

Ama Orta doğu petrolleri korkunçtu. Kontrol altına alınması gerekiyordu. ABD, İngiltere Fransa, Almanya hatta bütün AB ülkeleri pay almak için savaş başlattılar. Rusya durur mu o da atağa kalktı. Düzmece iddialarla Irak’a girdiler, Saddamın askerlerini satın aldılar ve Saddam Irak’ını yerle bir ettiler. Bir tarafta Araplar, diğer tarafta Kürtler, ve değişik mezheplerin çatışma alanı oldu ama kontrol altına da alındı.

Ortadoğu petrollerinin kontrolü için yeterli olmadı. En yakın dostumuz olan Suriye ile Türkiyemizin siyasileri kardeş kardeş geçinirken birden bire ters düştüler… BOB Eşbaşkanı Türktü ve görevi hatırlatılmış olacak ki hemen Suriye’ye akıldanelik edilmeye başlandı. Onlarca terör grubu devletlerin koruması, kollaması altında Suriye içlerine sürüldü ve kalkışma başladı.

Suriye’deki ayrılıkçı gruplar, Kürtler, Araplar ve terör örgütleri savaşı başlattı.dinci IŞID (DEAŞ) büyük gücü ile saldırı başlattı ve ele geçirdiği asker sivil çatır çatır öldürmeye başladı… O kadar ileri gittiler ki müdahale edilmesi gerekti. ABD devreye girdi, TÜRK askeri harekete geçirildi ve hareket başladı.

Artık Türkiye’de bir kısım terör örgütüne karşı, Suriye’nin içinde terör örgütü olarak kabul edilen (Onların PKK sı gibi) ÖSO ile birlikte hareket geçti. IŞID temizlendi, susturuldu ama yetmedi. Bu kez Afşin, iblid var. Oraların temizlenmesi gerekir. Havadan ve karadan hareket devam ed iyor. Ediyor da şehitler de gelmeye devam ediyor. Her gün bir kaç şehit.

Dün gelen son haber 12 şehit… Evlere düşen çığ gibi haberler. Evlerde yangın, evlerde feryat. Kimin için? Türkiye’ye saldıran mı vardı? İslamı ortadan kaldıranlar mı var?

Üç buçuk milyon Suriyeli Türkiye’de devlet koruması altında keyf çatarken, en azından bir milyonu gençtir, Suriye’yi bataklıktan kurtarmak için Türk askeri savaşıyor ölüyor, öldürüyor, Suriyeliler keyif çatıyor. Sonra Türk askeri şehit ! Bunların hesabı nasıl verilecek? Kim verecek?

Türk devleti, hükümetinin kararı ile bu işe girdi.Girdi ama yakın dostu ABD de son zamanlarda birlikte hareket ettiği Rusya’da gerekin yardımı yapmıyor. Sadece Türkiye’yi bir güzel kullanıyorlar… Bu ne zamana kadar devam edecek? Allah karda kışta savaşan askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Doymak bilmeyen emperyalistleri de kahretsin.

İbrahim Balcı