Son Dakika Haberler

BU PROJE ÖĞRETMENLERİ DE EĞİTECEK

BU PROJE ÖĞRETMENLERİ DE EĞİTECEK
Okunma : 91 views Yorum Yap

Çekül Vakfı işbirliğiyle SAGEM’de görev yapan öğretmenlere ‘Kentimin Öyküsü’ adlı eğitim programı verildi. Uygulamayla öğretmenlerin kendilerini yenilemesi, Sarıyerli çocuklara da bilinçli ve yenilikçi bir eğitim modeli uygulanması hedefleniyor.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Sarıyer Belediyesi, Çekül Vakfı işbirliğiyle önemli bir projeye imza attı. Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM)‘nde görevli öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen ‘Kentimin Öyküsü’ isimli proje eğitiminde bu kez öğretmenlere eğitim verildi. Çekül Vakfı Bilgi Ağacı’ndan Deniz Dinçel’in yönetiminde gerçekleşen eğitim programında öğretmenlere müfredat ve sınıf içi uygulamalar, sosyal ve kültürel kazanımlar, ayrıca doğal mirası farklı yönleriyle keşfetmeleri konusunda bilinçlendirici örnekler sunuldu.

AİDİYET HİSLERİ GÜÇLENECEK

Sarıyerli çocukların eğitim öğretim yılı süresince, yaşadıkları kentin çevresi, doğası ve tarihiyle etkileşim içinde olmalarını da öngören projede öğretmenler, öğrencilerle 12 haftalık süreçte sınıf içinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Yapılan grup çalışmalarıyla çocukların kentlerine duydukları aidiyet hisleri de güçlendirilerek doğal ve kültürel mirası koruma bilinci aşılanacak.