Son Dakika Haberler

ABD’nin 1’inci, dünyanın 2’inci en yeşil dostu ALLERGAN EN ‘YEŞİL’ ŞİRKET SEÇİLDİ

ABD’nin 1’inci, dünyanın 2’inci en yeşil dostu   ALLERGAN EN ‘YEŞİL’ ŞİRKET SEÇİLDİ
Okunma : 223 views Yorum Yap

imageNewsweek Dergisi ve araştırma partneri Corporate Knights Capital, 2014 yılı Green Rankings (Yeşil Sıralama) araştırma sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre Allergan ABD’deki 1 numaralı, dünyadaki 2 numaralı yeşil dostu şirket seçildi. 20 yıldan uzun süredir enerji kullanımı, çevreyi koruma, daha yeşil ve sağlıklı bir çevre oluşturma gibi konuları öncelikleri arasına alan Allergan, hayata geçirdiği çevre dostu politikalar sonucunda bu yıl birinci sıraya yerleşti.

Dünyanın en önemli botoks üreticisi olarak bilinen, ilaç, biyolojik ürünler, tıbbi cihazlar, OTC ürünler, nörolojik ürünler, göz sağlığı ürünleri, medikal estetik ürünler, meme estetiği ürünleri ve ürolojik ürünler üreten Kaliforniya merkezli Allergan, yenilikçi atık yönetimi çalışmaları ve enerji verimliliği projelerine odaklanan çevre stratejisiyle bu ödüle layık görüldü. Newsweek Dergisi’nin her yıl açıkladığı bu listede şirketler, ‘Çevresel Etki, Çevre Yönetimi ve Çevre Bilgilendirme’ bileşenleri üzerinden değerlendiriliyor. Newsweek’s Green Rankings’te 100 üzerinden yapılan değerlendirmede Allergan 85,1’lik ​​skoruyla ABD’de 1, dünyada ise 2 numaralı yeşil dostu şirket oldu.

Yeşil dostu şirket seçilmekten büyük bir gurur duyduklarını belirten Allergan Türkiye Genel Müdürü Ayşe Uysal Torun şunları söyledi: “Allergan olarak kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her işte topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarımızın bilincinde hareket ettik. Bu kapsamda, kurumsal politikalarımızın bir parçası olarak çevrenin korunması ve doğanın sürdürülebilirliği için çalışmalar yürütüyoruz. Geliştirdiğimiz çevre programımızla ABD’de 1 numaralı, dünyada da 2 numaralı yeşil dostu şirket seçilmek ve bu açıdan sektörümüze liderlik etmekten çok mutluyuz. Bu programı destekleyen ve böylelikle topluma karşı sözlerimizi tutmamızı sağlayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”