Son Dakika Haberler

ÇATIDER, çatı sektöründe dünyanın en büyük kuruluşu Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’na (IFD) üye oldu

ÇATIDER, çatı sektöründe dünyanın en büyük kuruluşu Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’na (IFD) üye oldu
Okunma : 118 views Yorum Yap

catiderÇatı sektörünü dünya genelinde temsil eden en büyük kuruluş olan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu (International Federation For The Roofing Trade-IFD) 23 ülkeden toplam 42 üyeyi ve yıllık cirosu 16 milyar Euro’ya ulaşan 13 bin 500’ü aşkın şirketi temsil ediyor. Federasyonun yeni üyesi ÇATIDER, 21 Kasım 2014 tarihinde Bükreş’te yapılacak IFD Genel Kurulu’na katılacak.

Çatı sektörünün gelişmesini misyon edinen Çatı Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇATIDER), bu alanda dünyanın en büyük kuruluşu olan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’na (IFD) üye olarak kabul edildi.
Merkezi Almanya’da bulunan ve 1952 yılında kurulan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu, bugün 23 ülkeden 17 tam üye, 24 ortak üye ve 1 misafir üye olmak üzere toplam 42 ulusal çatı meslek örgütünü bünyesinde bulunduruyor. Federasyona üye olan meslek örgütleri 13 bin 500 şirketi temsil ediyor. Şirketlerin toplam cirosu yıllık cirosu 16 milyar Euro’yu aşarken, istihdam sayısı 135 bini buluyor.

“Çatı sektörümüzün gelişmesine hız katacak”
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M.Nazım Yavuz, ÇATIDER olarak Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında ürün geliştirme amacıyla yürütülen NUROOF Araştırma Geliştirme Projesi’nde 2010 yılından bu yana Uluslararası Çatıcılık Federasyonu ile birlikte proje ortağı olarak çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“ÇATIDER olarak 4 yıldır iş birliği yaptığımız çatı alanındaki dünyanın en büyük kuruluşunun üyesi olmayı, ülkemiz ve sektörümüz adına bir kazanç olarak görüyoruz. Böylece Türk çatı sektörü ve markalarımızın, Avrupa’da ve Almanya’da tanınırlığı artacak. Sektörümüz hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, yeni gelişmelerin ülkemize hızla transferini sağlama imkânı bulacağız. Çatı sektöründe dünyada uygulanan standartlar, yasal düzenlemeler ve yapılacak çalışmalar içinde aktif olarak yer alma, ortak projelerde görev alma, Alman çatıcılık eğitim sistemini inceleme ve Türkiye’ye uyumunu sağlama gibi birçok fırsata da sahip olacağız. İlk olarak 21 Kasım 2014 tarihinde yapılacak IFD Genel Kurulu’nda Türkiye’yi ve Türk çatı sektörünü temsil edeceğiz. Bu üyeliğin, sektörümüze çok büyük değer katacağına inanıyoruz. ÇATIDER olarak, ülkemizdeki çatı sektörünün gelişmesine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında büyük bir adım daha atmış olduk.”