Son Dakika Haberler

Citrix Systems teknolojilerinin Türkiye yetkili dağıtımcısı Logicom Türkiye oldu

Citrix Systems teknolojilerinin Türkiye yetkili dağıtımcısı  Logicom Türkiye oldu
Okunma : 140 views Yorum Yap

imageCisco’nun da yetkili distribütörü olan Logicom Türkiye, Kurumsal Mobilite,
Bulut Networking, Bulut Platformları, Uygulama ve Masaüstü Sanallaştırma,
Takım Calışması, Destek ve Veri Paylaşımı segmentlerinde
zengin Citrix çözümlerinin ülke çapında dağıtımını yapmaya başladı
Dünyanın önde gelen bilgi teknolojisi markalarının ülke çapında dağıtımını gerçekleştiren Logicom Türkiye, günümüzde bulut bilişim trendlerini belirleyen önemli bir marka olan Citrix Systems ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Citrix Systems çözümleri, günümüzün mobil çalışma tarzına uygun çözümleriyle profesyonellere ve diğer çalışanlara hemen her yerden, her çeşit cihazla bireysel çalışma ya da ekip çalışması gerçekleştirme olanağı veriyor. Citrix Systems çözümlerinin ülke çapında resmi dağıtımcısı olan Logicom Türkiye, bu anlaşmayla kurumlara bulut ekonomisinde yerlerini almalarını sağlayan güçlü bir seçenek sunmuş oldu.
Logicom Türkiye ile imzalanan anlaşma hakkında bir açıklama yapan ve Doğu Avrupa, CIS, Rusya ile Türkiye bölgelerinden sorumlu yönetici Citrix Başkan Yardımcısı Günther Brand şunları söyledi:
“Citrix olarak dinamik ekonomisi ve artan nüfusuyla Türkiye pazarını büyük bir dikkatle izliyoruz. Logicom Türkiye’nin bilişim ürünlerinin dağıtımında olduğu kadar teknoloji ve çözüm servislerindeki uzmanlığı ile de Citrix’in bu pazardaki varlığını güçlendireceğine inanıyoruz. Citrix’in bireylerin ve kurumların mobil yaşam tarzlarını destekleyen çözümlerinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da hızlı bir yankı bulacağı kanısındayız. Logicom Türkiye’nin perakende satış kanalıyla olan güçlü ilişkileri ve profesyonel kadrosu ile birlikte Citrix Systems olarak sunduğumuz çözümlerin Türkiye’de müşterilerimizin iş hedeflerine erişmelerini ve kayda değer büyüme oranları elde etmelerini hızlandıracağı kanısındayız. Bu konuda Logicom Türkiye ile birlikte müşterilerimize hak ettikleri desteği sunmayı planlıyoruz”.
Citrix ve Logicom arasında imzalanan anlaşmaya göre Logicom Türkiye, 2013 Eylül’ü itibarıyla Citrix Systems’a ait Kurumsal Mobilite, Bulut Networking, Bulut Platformları, Uygulama ve Masaüstü Sanallaştırma, Takım Calışması, Destek ve Veri Paylaşımı gibi segmentlerde bir dizi ürün ve çözümünün ülke çapındaki resmi dağıtımcısı oldu.
Logicom Dağıtım Grubu Direktörü Michael Papaeracleous Citrix Systems iş ortaklığının marka portföylerine stratejik bir katkı olduğunu ifade ederek, Logicom Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu Cisco ürünleriyle bağlantılı satış kanalına anahtar teslim çözümler sağlama olanağı verdiğini açıkladı. Michael Papaeracleous, Citrix ile olan işbirliği hakkında şu bilgiyi verdi:
“Logicom Türkiye olarak ürün portföyümüze Citrix teknolojilerini eklemek, katma değerli dağıtımcı konumumuzu daha da güçlendirmiştir. Veri iletişimi ve ağ yönetimi alanında lider Cisco’nun dünya çapında iş ortaklığı yaptığı Citrix ile çalışmak bizler için de gurur kaynağıdır. Logicom Türkiye olarak giderek işleri itibarıyla mobil ve internet katmanında daha fazla yer almaya çalışan kurumların ihtiyaçlarına yanıt verdiğini düşündüğümüz Citrix Systems’ın teknolojisine güveniyor; markayı, Türkiye’de hak ettiği yere taşıyabileceğimize inanıyoruz”.