Son Dakika Haberler

İş dünyası G3 Formunda Buluşuyor

İş dünyası G3 Formunda Buluşuyor
Okunma : 200.412 views Yorum Yap

imageİş dünyasının önde gelen isimleri ‘G3 Forum’da geleceğin girişimcileri için bir araya geliyor
‘G3 Forum’un interaktif yuvarlak masalarında; Ali Sabancı, Gülden Yılmaz, Ümit Kiler gibi Türk iş dünyasının önde gelen isimleri, girişimcilerle deneyimlerini paylaşacak. Gerçekleştirilecek panellerde ise Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu girişimcilik ve Türkiye ekonomisi ile ilgili bilgiler verirken, Acun Ilıcalı da iş hayatındaki tecrübelerini aktaracak.
2011’den bu yana her yıl girişimcilik haftasında düzenlenen, ülkemizin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği ‘G3 Forum’, bu yıl da Türk iş dünyasının önde gelen isimlerini, girişimci adaylarını, öğrencileri ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getirecek. G3 Forum; UGM (Uluslararası Girişimcilik Merkezi), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve GATE ev sahipliğinde, Vodafone ana sponsorluğu ve TEB Özel Melek Yatırım Platformu desteğiyle 18 Kasım’da İstanbul Suada’da gerçekleştirilecek.

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek forumda, katılımcılar, onar kişilik gruplar halinde yuvarlak masa etrafında iki uzman isim ile oturarak, hukuktan yatırıma birçok konu hakkında bilgi edinme ve soru sorma fırsatı yakalayacak.

Yuvarlak masada girişimci adaylarının sorularını yanıtlayacak isimler arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Gate Events Kurucu Başkanı Selçuk Kiper, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi Başkanı Göktekin Dinçerler, GBA Başkanı Emre Kurttepeli, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, UGM Başkanı Sezai Hazır, Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur ve TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil gibi birbirinden önemli 90 isim bulunuyor.

2023 VİZYONU VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ

Yuvarlak masa toplantıları sonrasında G3 Forum’un açılış konuşmalarını, G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ve TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi gerçekleştirecek.
Forumda ayrıca Türkiye ekonomisi ve girişimcilik konulu panel gerçekleştirilecek. Panelde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gazeteci Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünde, Türkiye Ekonomisi 2023 vizyonu çerçevesinde girişimciliğin öngörülen rolü tartışılacak. Bu kapsamda, 10. Kalkınma Planı’nın saptadığı hedefler ve bu hedeflerin gerçekleşebilmesi için kamu kurumları, özel sektör, STK ve üniversitelere düşen görevler, Kalkınma Bakanlığı’nın 2014 girişimcilik politikaları ve 2015’te girişimcilik üzerine planlanan projeler, kalkınma ajanslarının bölgesel girişimcilikteki rolü konuşulacak. Türk özel sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin girişimciliği destekleyen çalışma ve teşvikleri ile bu konuya özel sektörün bakış açısı ve katkısı konuları tartışılacak.

ALİ SABANCI SORACAK ACUN ILICALI YANITLAYACAK

Kapanış bölümünde ise başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı, iş hayatındaki tecrübelerini genç girişimcilerle paylaşacak. Ilıcalı ayrıca, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk’un da sorularını yanıtlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)