Son Dakika Haberler

İşadamının korkulu rüyası “müdahale psikolojisi”

İşadamının korkulu rüyası “müdahale psikolojisi”
Okunma : 11 views Yorum Yap

imageASİAD Başkanı Barış Aydın: “İşadamı yıllarca ne çektiyse

siyaset ve ekonomiye müdahale endişesinden çekti. Bu senaryoları sürekli tekrarlama gayretinde olanlar Türkiye’nin müdahalelerle yönlendirilemeyeceğini kabul etmeli”

“Bırakın işlerimizi geliştirelim, büyüyen Türkiye’nin önünü kesmeyelim. Gerilerde kalmak çok ama çok küçük azınlığın ekmeğine yağ sürmekten başka işe yaramaz”

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, “bazı çevreler” tarafından sık aralıklarla salınan ekonomi ve siyasete müdahale korkusunun artık sonuç vermediğini belirterek, “İşadamı yıllarca ne çektiyse siyaset ve ekonomiye müdahale endişesinden çekti. Bu senaryoları sürekli tekrarlama gayretinde olanlar Türkiye’nin müdahalelerle yönlendirilemeyeceğini kabul etmeli” dedi.

Barış Aydın, ateş çemberinde bir coğrafyada bulunmasına karşın, güçlü iş dünyası, demokratik yapısı ile dimdik ayakta durmayı başaran Türkiye’nin, hızlı büyümesi ile dünyaya adeta “başarı” dersi verdiğini kaydetti.

Türkiye’nin zengin kültürel birikimi, tarihten miras kalan ticari becerisi, zengin doğası, en önemlisi donanımlı genç nüfusu ile bazı çevreleri endişelendirmeye başladığını ifade eden Aydın, şunları söyledi:

“Türkiye güçlendikçe üzerinde oyun oynamayı adet haline getirenlerin işi de zorlaşıyor. Bir Anayasa kitapçığı fırlatmanın onbinlerce iflasa neden olduğu, bırakın içimizde, dışarıdaki hapşırmanın bizde griple sonlanan krizlere yol açtığını bilen bir kuşağın temsilcileri olarak, bizlere korku dağı verenlere artık yeter diyoruz. İşadamı yıllarca ne çektiyse siyaset ve ekonomiye müdahale endişesinden çekti. Bu senaryoları sürekli tekrarlama gayretinde olanlar Türkiye’nin müdahalelerle yönlendirilemeyeceği gerçeğini kabul etmeli. Böylelikle ne zamanımızı ne de enerjimizi almaktan da vazgeçsinler. Bırakın işlerimizi geliştirelim, büyüyen Türkiye’nin önünü kesmeyelim. Korkulardan medet umanlar, Türkiye’nin değişimi ve dönüşümüne direnenler şunu çok iyi bilsin; gerilerde kalmak çok ama çok küçük azınlığın ekmeğine yağ sürmekten başka işe yaramaz.”

Barış Aydın, Haziran ayında yapılacak seçimler sonrası 4 yıl süreyle seçim takviminin olmamasının, siyasi istikrar açısından olduğu kadar, kötü niyetli kişilerin bir süre de olsa ortadan kaybolmalarını sağlayacağını vurgulayarak, iş dünyası olarak önümüzdeki 3-4 yılı “dünyada ilk 10 ekonomiye girme” yılı olarak gördüklerini söyledi.