Son Dakika Haberler

Kış, saçlarınıza zarar vermesin

Kış, saçlarınıza zarar vermesin
Okunma : 143 views Yorum Yap

Kış saçlarKış ayları boyunca soğuk ve hava kirliliği yüzünden yıpranıp matlaşan, hacim ve parlaklığını kaybeden saçların bere ve atkı içerisinde daha fazla döküldüğü bildirildi. Kapalı saçlar için özel üretilen Revox şampuanın ise, kışın olumsuz koşullarında da saçları koruduğu belirlendi.
Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altına düşerken kadın erkek herkes için çok önemli olan saçlar, kış aylarında soğuk, yağmur ve kar gibi dış etkenlerden payını alıyor ve sert hava koşullarına karşı direnç göstermekte zorlanıyor. Kışın bere ve atkı kullanımıyla kapalı kalan saçlarda da dökülme artıyor.
Kapalı saçların hava alması için tasarlanan Revox şampuanın üreticisi LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, kış aylarında soğuk ve hava kirliliği yüzünden saçların yıpranıp matlaştığını, hacim ve parlaklığını kaybettiğini söyledi.
Soğuktan korunmak isteyenlerin saçlarını bere ve atkılarla örtmesiyle saçların canlılığını yitirdiğini ifade eden Sam, “Kış aylarında saçların bakımı genellikle daha da zorlaşır. Kışın sert koşullarında bere ve atkıların altında havasız kalan saçlarda ise dökülme fazla oluyor” dedi.
Kapalı kadınlar için ürettikleri şampuan Revox’un kış ayları için de çare olduğunu anlatan Sam, şöyle konuştu:
“Revox şampuan, saçları başörtüsü nedeniyle kapalı kalan kadınlarımız için özel olarak üretildi. Ama daha sonra gördük ki asker ve polislerden de ciddi talep aldık. Revox’un bu başarılı etkisi şimdi de kış aylarındaki olumsuz etkilerden saçları koruyacak. Çünkü Avusturya ve İsviçre’deki bilim adamlarımızla yaptığımız çalışmalar, ARGE laboratuvarımız GeoMASS’ta aylar süren testlerde Revox şampuanın içeriğinde yoğun oksijenle deionize edilmiş su kullanarak saç foliküllerinin arınarak beslenmesi ve canlanmasını sağladık. Uzun araştırmalar sonucu harmanladığımız çok sayıda özel bitkinin saçları bu olumsuz koşullardan koruduğu ortaya çıktı. Artık kış aylarındaki toz, duman, kar ve yağmur gibi olumsuz hava şartları, soğuktan korunmak için sıkı sıkı sarılan kalın atkılar saça vermeyecek.”
Türkiye genelindeki eczanelerden kolaylıkla satın alınabilen Revox’un şimdi de bir tık uzakta olduğunu bildiren Sam, “Artık Revox internet sitemizden alışveriş imkanı sunuyoruz. Saç dökülmesini hiçbir yan etki göstermeden engelleyen Revox, internetten yüzde 40’a varan indirimlerle satın alınabiliyor” diye konuştu.
-LTS TEKNOLOJİ GRUP-
LTS Teknoloji Grup, Türkiye’nin ve Avrupa’nın endemik bitki örtüsünü de kullanarak, ARGE laboratuvarı GeoMASS’ta geliştirdiği şampuanlarla öncelikle saç dökülmelerine kalıcı çözüm sağlamayı hedefliyor.
Ürettiği REVOX, TLT-MED ve bazı rahatsızlıklara özel şampuanları eczaneler ve farklı satış kanalları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Laboratuvarlarda uzman ekipler tarafından hazırlanan başörtülü kadınlar için üretilen REVOX şampuanın İsviçre’de bulunan AB’den bağımsız enstitü tarafından yapılan araştırmada kapalı hanımlarda yüzde 98,6 oranında olumlu sonuç alındığı tespit edildi.
Bunun yanında uzun süren çalışmalar sonunda üretilen bazı rahatsızlıklara özel geliştirilen TLT-MED ürünleri de onkoloji hastaları, diyabet hastaları, diyet yapanlar, demir eksikliği olanlar ve menopoz dönemindeki bayanlar için hem Türkiye hem de dünya genelinde önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.