Son Dakika Haberler

PAGE PERSONNEL AŞÇI KADINLARA “İŞ GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ” VERDİ

PAGE PERSONNEL AŞÇI KADINLARA “İŞ GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ” VERDİ
Okunma : 372 views Yorum Yap

imageAÇEV’in “Mutfak Atölyesi’nden İşe” projesinin ilk kursiyerleri iş görüşme tekniklerini Page Personnel uzmanlarından öğrendi.

İstanbul’a göç yoluyla gelmiş ve çalışmak isteyen ama bir meslek edinme fırsatı bulamamış kadınlar, AÇEV’in düzenlediği özel eğitimle aşçılık sertifikası aldılar.

İşe alım danışmanlık şirketi Page Personnel, aşçılık sertifikasını alan kursiyerlere, iş bulma kapasitelerini artırmak ve işe yerleşme taleplerine destek verilmek amacıyla özel bir eğitim verdi. İşe başvuru ve iş görüşmesi tekniklerini aşçılık sertifikalı 12 kadın uygulamalı olarak öğrendiler. Eğitimde, doğru CV hazırlama ve yeteneklerine uygun işe başvuru yöntemleri anlatıldı ve mülakat teknikleri uygulaması yapıldı. Eğitimlerini tamamlayan kadınlar, gıda sektöründe hizmet veren firmalarla iş görüşmelerine başladılar.

Kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu projeye destek vermekten memnuniyet duyduklarını belirten Page Personnel yetkilileri, şirketlerle ilk iş görüşmelerinde özgüvenli ve profesyonel bir görüşme yapmanın yollarını öğrenmenin aşçı kadınlar açısından çok motive edici olduğunu gözlemlediklerini ifade ettiler.

“Mutfak Atölyesi’nden İşe” projesi, AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), Melek Erman Köni Eğitim ve Kültür Merkezi (AÇEV-MEK),Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF) Balat Kültür Evi ve İstanbul Culinary Institute (ICI) işbirliğinde gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk çalışması. Proje kapsamında kente göç etmiş ve örgün eğitimin ilk kademelerinden ayrılmış ya da mezun olmuş, çalışmak isteyen ama bir meslek edinme fırsatı bulamamış, 18-45 yaş arası kadınlara aşçılık eğitimleri veriliyor. Projenin 12 kişilik ilk kursiyerleri sertifikalarını aldılar. Proje farklı gruplarla devam edecek. Page Personnel, sertfika alacak yeni gruplara da aynı eğitimi vermeyi sürdürecek.