Son Dakika Haberler

Para harcanırken kazanılır dedi şirketlere özel bütçe paketi hazırladı

Para harcanırken kazanılır dedi şirketlere özel bütçe paketi hazırladı
Okunma : 95 views Yorum Yap

imageSAP danışmanlığı alanında Türkiye’nin en büyük iş ortaklarından biri olan SAP’nin Gold Partner’ı Detaysoft, para harcanırken kazanılır fikrinden hareket ederek şirketlere özel bütçe paketi hazırladı. B- Pack adı verilen bütçe paketiyle, firmalar bütçelerinin ne durumda olduğunu, nereye gittiğini ve çevresel etmenler aylık olarak değiştikçe hedeflerini revize edip etmeyeceklerini görebiliyorlar.
İlk olarak SAP Innovation Forum’unda tanıtılan bütçe paketi B-Pack’in şirketlere özel bütçe yönetimi sunduğunu söyleyen Detaysoft Bütçe Planlama Grup Yöneticisi Fatih İnanç B-Pack hakkında şu bilgileri verdi:
“Günümüz piyasa koşullarında bütçe ve planlama şirketler için bir zorunluluk haline geldi. Ancak uzun proje süreleri ve bütçe departmanlarında yeterli sayıda çalışanın olmayışı gibi zorluklar halen varlığını sürdürüyor. Biz Detaysoft olarak çok sayıda müşterimizden elde ettiğimiz tecrübeleri bir pakette birleştirdik. B-Pack bütçe çözümü ile uçtan uca bir bütçe uygulaması ve bütçe fiili karşılaştırma ortamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Temel kazanımlar olarak baktığımızda zengin içerik, farklı versiyonlarda çalışabilme, excel arayüzü, fiili sistemlerle entegrasyon, bütçe fiili raporlaması, hızlı uygulama süresi, önceden denenmiş altyapı ile kısa test ve eğitim süreleri öne çıkıyor.

Hazır içerik, hızlı bütçeleme
Bir yıl sonra şirketinin nereye geleceğini görmesinin yanında, ‘şu an ne durumdayım, nereye gidiyorum ve benim çevresel etmenlerim aylık olarak değiştikçe hedeflerimin neresinde kalıyorum, hedeflerimi revize etmeli miyim?’ sorularına cevap arayan şirketlere B- Pack teknik anlamda destek veriyor. Bu uygulama ile müşterilerimize macro ekonomik varsayımlarla başlayan satış, üretim, yatırım, maliyet, finansman ve mali tablo sonuçlarına kadar uzanan zengin bir hazır içerik sunuyoruz. Bu içerik ile ilk defa bütçe yapacak müşterilerimiz için de yol gösterici olma yönünde önemli bir görevi de yerine getiriyoruz.”

SAP tarafından sertifikalandırıldı
Detaysoft’un BPC ürününü kullanarak geliştirdiği bütçe paket için SAP’e başvuru yaptıklarını ve ürün sertifikasını aldıklarını belirten Fatih İnanç, bütçe paketi B-Pack’in şirketlerde nasıl fark yaratacağına ilişkin olarak da şunları söyledi:
“Şirketler bütçelerini genelde excel’de yapıyor. ERP üzerinde bütçe yönetimi yapılabilen bazı uygulamalar da var. Ancak bu uygulamalar genelde çok ayrıntılı. Bütçe yönetim sistemi ise daha özet olmalı. Sorulara daha hızlı cevap verebilmeli. ‘Karlılığımız ne durumda, biz nereye gidiyoruz’ sorularına cevap verebilmeli. Şirketler BPC platformu ya da başka ürünler kullanmıyorlarsa bütçelerini excel üzerinde yapıyorlar. Excel’in bütçe için yetersiz kaldığı noktalar var. Excel’de yapılan bütçelerde veri tutarsızlıkları olabiliyor. Kullanıcılar aynı excel üzerinde çalışamıyorlar, veri güvenilirliği sağlanamıyor. B-Pack, BPC platformu sayesinde süreç akışlarını da sistem üzerinde yönetebilecekleri bir çözüm. Hangi kullanıcılar veri giriş işlemini tamamladı, ne aşamada, hangileri onaylandı, bir panel üzerinden bunları kontrol edebilecekler. Ayrıca şirketler; iyimser, kötümser ve optimum gibi bütçe versiyonlarını da excel üzerinde sakladıklarından, güncel versiyonun hangisi olduğu karmaşası yaşanıyor. B – Pack SAP’nin güvenilir veri tabanında tutulduğu için analizleri kolayca yapabiliyorlar, istedikleri versiyonu çalışıp raporlayabiliyorlar.”