Son Dakika Haberler

Procat’in yeni lokasyonu Antalya oldu

Procat’in yeni lokasyonu Antalya oldu
Okunma : Yorum Yap

Alanında lider teknolojileriyle hizmet verdiği markaların iletişim (Çağrı) merkezlerinin dünya standartlarına ulaşması için durmaksızın çalışan Procat’in yeni lokasyonu Antalya oldu. Türkiye’de İstanbul ve İzmir’de, ana dil seviyesinde yedi farklı dilde hizmet veren Procat, Antalya’nın yeni yaklaşımlara ufuk açan coğrafyasından ilham alarak büyümesini sürdürecek.

İletişim (Çağrı) merkezi sektörünün önemli oyuncularından Procat, hızla gelişen sektörün ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayabilmek üzere yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Procat, Türkiye’deki İstanbul ve İzmir lokasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek Antalya lokasyonunu açtı.

Procat’in, kurulduğu 2004 yılından bu yana yeni teknolojilere yatırım yaparak, çağrı merkezi dünyasındaki hızlı yükselişini sürdürdüğünü belirten Procat Chief Commercial Officer’ı Eniz Akdağ, “‘Güvenilir iş ortağınız’ mottosuyla, otomotiv sektöründen e-ticaret ve telekom sektörüne kadar birçok alanda yerel ve global markaların iletişim merkezlerinin dünya standartlarına ulaşması için çalışıyoruz. Amacımız, ülkemize değer katarken, hizmet ihracatı vizyonumuzla da uluslararası saygın şirketler ile iş ortaklıkları kurmak. Bu vizyonla kurduğumuz kendi teknoloji ve yazılımlarımızı geliştirebileceğimiz Ar-Ge merkezimiz ile üretime çok daha güçlü ve seri bir şekilde devam ediyoruz. Müşterilerimiz için hayatlarını kolaylaştıran hizmetlerimize yenilerini eklerken, firmalardan gelen taleplerle birlikte lokasyon sayımızı da artırdık. Türkiye’de yeni merkezimiz Antalya ile birlikte üç lokasyonda hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz kurumların ihtiyaçlarını tamamıyla özümseyebilen esnek ve çevik bir yapıda hizmet veriyor olmamız, hızlı ve istikrarlı büyümemizin temel taşlarını oluşturdu.” dedi.

Yurt içindeki tecrübesini yurt dışına taşıdı

Procat, uluslararası operasyonlarını yürütmek ve yeni ülkelerde hizmet sunabilmek için, 2017 yılında Procat International’ı kurdu. Avrupa’daki global markalara çağrı merkezi hizmetleri sunmaya başlayan Procat, ilk yurt dışı ofisini Birleşik Krallık’ta açtı. Türkiye’de edindiği uzun yıllara dayanan tecrübe ve uzmanlığını İngiltere’ye taşıyan Procat, İngiltere’de ileri düzeyde teknolojiye ve know-how’a dayanan hizmetler sunarak çağrı merkezi sektöründe büyük etki yarattı. 2021 yılı itibarıyla uluslararası operayonunu daha da büyütme kararı alan Procat, önümüzdeki dönemde yurt dışında bir lokasyon daha açmayı hedefliyor.

Türkiye’deki yeni durak Antalya

İzmir ve İstanbul’dan sonraki lokasyonu, cazip bölgesel özelliklere sahip olması nedeniyle Antalya olarak belirlediklerini aktaran Eniz Akdağ, “Antalya, dört mevsim canlılığını koruyan bir şehir. Aynı zamanda Türkiye’nin pek çok noktasından ulaşımı kolay. Antalya lokasyonumuz havalimanına 6,2 km, şehir merkezine 6,8 km mesafede. Müşterilerimize her açıdan kolaylık sunan Antalya lokasyonumuz uluslararası markaların da dikkatini çekmeye başladı. Dünya standartlarında ve ana dil seviyesinde bir iletişim merkezi olarak ve Antalya’nın yeni yaklaşımlara ufuk açan coğrafyasından ilham alarak büyümemizi sürdüreceğiz. Procat Antalya lokasyonunun altyapısı, şirketlerin tüm ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verebilecek seviyede bulunuyor. Yeni merkezimizi tasarlarken keyifli bir çalışma ortamı yaratmanın yanı sıra çalışanların verim ve motivasyonlarını artıracak sosyal alanlar sunan bir yapı oluşturmayı amaçladık. Antalya’daki yeni lokasyonumuz ile bina sayımız 3 olurken, toplam koltuk kapasitemiz de 2100 oldu.” dedi.

Eniz Akdağ, “Deneyimli ekibimiz ve alanında lider teknolojilerimizle, veriyi baz alarak hareket etmenin zorunluluk haline geldiği günümüz dijital dünyasında, müşterilerimizin tüm kanallardaki iletişim operasyonlarının başarılı sonuçlarını standartlaştırmayı ve müşterileri tarafından ilk tercih edilen olmalarını hedefliyoruz. Antalya lokasyonumuzda sunacağımız hizmetlerimiz sayesinde, markaların ihtiyacına göre iletişim merkezi operasyonlarını uçtan uca yöneteceğiz. Türkçe operasyonlarımızın yanı sıra Antalya lokasyonumuzdaki yabancı dil operasyonlarımızda ana dil seviyesinde hizmet vermek ve hizmet verilen dil sayısını arttırmak ana hedefimiz.” dedi.

Hızlı ve İstikrarlı Büyüme Hedefi

Procat, 2022 yılında da hem teknolojik altyapısına hem de yetkin insan kaynağına yatırım yapmayı sürdürecek. 2022’nin sonuna kadar çalışan sayısını 1.000 kişiye çıkarmayı hedefleyen Procat, Avrupa pazarında ise büyüme yolunda önemli adımlar atıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)