Son Dakika Haberler

"Reziller" Kayseri Belediyesinde yolsuzluk Kesinleşti

"Reziller" Kayseri Belediyesinde yolsuzluk Kesinleşti
Okunma : 219 views Yorum Yap

Kayseri belediyesiCumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2010 yılında ortaya attığı iddialar doğrultusunda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile İncesu Belediyesi’nin Başkanı Zekeriya Karayol ve bazı çalışanlarının ‘Rüşvet, İrtikap, Görevi Kötüye Kullanmak’ suçlarından yargılandığı davanın dün karar duruşması yapıldı.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Mahkeme Başkanı Hakim Levent Şahin yönetiminde görülen duruşmada sanık olarak yargılanan İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Büyükşehir Belediyesi Eski İmar Müdürü Hilal Aybak ile belediye eski çalışanları Süleyman Temeltaş ve Hacı Ali Hamurcu hazır bulundu.
Duruşmada mahkeme Başkanı Hakim Levent Şahin yaklaşık 2 saat boyunca sanıklar ve sanık avukatlarının son sözlerini dinledikten sonra duruşmaya ara verdi.
KARAYOL İLE AYBAK BERAAT ETTİ
Aranın ardından Türk milleti adına heyet olarak oy birliği ile aldıkları kararı sanıkların yüzüne okuyan mahkeme Başkanı Hakim Levent Şahin, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Büyükşehir Belediyesi Eski İmar Müdürü Hilal Aybak’a beraat kararı verdiklerini söyledi. Söz konusu kararda; Rüşvet ve İrtikap suçlarıyla yargılanan İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’un eyleminin rüşvet ve irtikap suçu oluşturmadığına dikkat çekildi.
HACI ALİ HAMURCU 7 YIL 11 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Hakim Levent Şahin daha sonra Büyükşehir Belediyesi eski çalışanı Hacı Ali Hamurcu hakkında verdikleri kararı açıkladı ve rüşvet ve irtikap suçu işlediğini sabit gördüğü Hamurcu’yu 4 ayrı suçtan 7 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırdı.
SÜLEYMAN TEMELTAŞ 7 YIL 1 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Daha sonra Büyükşehir Belediyesi UKOME Eski Daire Başkanı Süleyman Temeltaş hakkında verdikleri kararı açıklayan mahkeme heyeti, Temaltaş’ı da 3 ayrı suçtan 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.
CEZALAR YARGITAY DA KESİNLEŞTİKTEN SONRA İNFAZ EDİLECEK
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı bu kararlar, 7 gün içerisinde temyiz edilmediği taktirde kesinleşecek. Büyükşehir Belediyesi UKOME Eski Daire Başkanı Süleyman Temeltaş ile Büyükşehir Belediyesi eski çalışanı Hacı Ali Hamurcu’nun aldığı cezaların Yargıtay aşaması tamamlandıktan sonra infaz edileceği öğrenilirken ayrıca yurt dışına çıkma yasağı getirildi.
Ali Türkaslan
Odatv.com