Son Dakika Haberler

TEKNOLOJİK CİHAZLAR NE YER, NE İÇER?

TEKNOLOJİK CİHAZLAR NE YER, NE İÇER?
Okunma : 92 views Yorum Yap

Teknokask_GM_TayfunGulgec1Teknolojik cihazlar için hazırladıkları hizmet paketlerinin içinde Mapfre Genel Sigorta’nın sigorta hizmetini de sunan Teknokask, kullanıcı hatalarının başında gelen sıvı teması konusunu ele aldı. İstatistiki verileri değerlendiren firma, teknolojik ürünlerin de tıpkı insanlar gibi favori yiyecek içeceklerinin olduğunu ortaya koydu.
 
Teknolojik cihazların darbeden sonra en çok maruz kaldıkları durumun sıvı teması olduğunu belirten Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, kendilerine gelen hasar bildirimlerini inceleyerek, cihazların yiyecek içecekler ile olan münasebetini ortaya çıkardıklarını belirtiyor.
 
 
Cep telefonları alkol bağımlısı!
 
Sıvı ile en fazla cep telefonlarının içli dışlı olduğunu belirten Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, masa üzerinde bırakılan telefonların özellikle alkollü içeceklere karşı çaresiz kaldığını dile getiriyor.
 
Notebookları incelediklerinde ise kahvaltının bu tür cihazlar için en zararlı öğün olduğu söyleyen Gülgeç, kahvaltı esnasında çay, kahve dökülmesi sonucu bozulan ve içinde bol miktarda susam, ekmek kırıntısı bulunan notebooklar, düşme ve kırılma gibi vakalardan daha çok görülüyor diyor.
 
 
En romantik cihazlar fotoğraf makineleri
 
Cep telefonu ve notebooklardan sonra fotoğraf makinelerine yönelik istatistikleri de değerlendiren Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, “Fotoğraf makineleri dış mekanlarda çok fazla kullanılıyor. Bu da yağmur altında en çok vakit geçiren elektronik cihazlar olarak karşımıza fotoğraf makinelerini çıkarıyor.” açıklamasında bulunuyor.
 
Romantizme en uzak cihaz ise yine cep telefonları… Özellikle kadın kullanıcıların başına gelen bir durum, kullanıcılara ciddi sorunlar yaratıyor: Arka cepte unutulan cep telefonunun tuvalete düşmesi… Bu sorun için gelen hasar bildirimlerinin %80’i kadın kullanıcılar tarafından yapılmış.
 
 
Temizlik imandan gelir derler ama…
 
Gülgeç, monitörlerin ve televizyonların en büyük probleminin ise ilginç bir şekilde temizlikten kaynaklandığını belirtiyor. “Nemli bezlerle silindikten sonra özellikle çerçevelerin kenarından ekran ve cam arasına giren sıvının, uzun süre olduğu yerde kalması ve bir süre sonra ekranın bir kısmının ya da tamamının bozulmasına sebep olabiliyor.”
 
 
Tablet PC’lerin ince olmasına şaşmamalı; ne yiyor, ne de içiyorlar…
 
Tablet PC’lerin yiyecek ve içecekler ile olan münasebetini de değerlendiren Tayfun Gülgeç, “Sıvı teması nedeniyle oluşan arızalar tablet PC’lerde oldukça az. Hasar bildirimlerinin büyük çoğunluğunu düşme ve çarpma sonucu oluşan kırılmalar oluşturuyor” açıklamasında bulundu.