Son Dakika Haberler

TÜGİAD: İlk hedef Terör

TÜGİAD: İlk hedef Terör
Okunma : 93 views Yorum Yap

TUGIAD-rahmi-cuhaci-sariyertimesTÜGİAD Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, son günlerde tırmanan terör olaylarının iyice çığırından çıktığına dikkat çekerek Türkiye’deki herkesi teröre karşı topyekün mücadele vermeye davet etti.

Son olarak Muş’un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Arslan Kulaksız’ın, eşi ve kızıyla beraber seyahat ettiği sırada hain bir saldırıda şehit düştüğünü ve kızının da yaralandığına dikkat çeken Çuhacı, TÜGİAD Yönetim Kurulu olarak tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

“Günlerdir planlı bir şekilde terörle yatıp terörle kalkıyoruz. Metrolarda, alışveriş merkezlerinde endişe içinde herkes… Türkiye hem birbiri ile savaşan iki terör örgütüne karşı hem de bu terör örgütlerinin savaştığı Suriye hükümetine karşı mücadele veriyor.  Türkiye’nin dış politikasında daha dikkatli olması ve süreçleri itinayla yönetmesi gerekiyor. Son günlerde pek çok sivil, asker, polis vatandaşımızı saldırılarda kaybettik. Bu gece geç saatlerde aldığımız haber terörün acımasızlığını bir kez daha gözler önünde serdi. Kahraman Türk askerinin karşısına çıkmaya yüreği olmayan zavallı katiller, eşi ve kız çocuğuyla beraber olduğu sırada Malazgirt İlçe Garnizon Komutanımız Arslan Kulaksız’ı şehit ederken, araçta bulunan küçük kızını da yaralamışlardır.

Eminiz saldırı sonrası güvenlik güçleri en etkili şekilde operasyona başlamışlardır. Ancak görünen o ki birileri ülkemizi yeniden terör ve şiddet bataklığına sürüklemek istiyor ve bunun için tüm taşeronlarını sahaya sürdü. TBMM’nin de terör gündemiyle toplandığı şu günlerde askeri ve siviliyle, iktidarı ve muhalefetiyle beraber her kesimi net bir şekilde teröre ve şiddete karşı durmaya davet ediyoruz. PKK ya da IŞİD, adı her ne olursa olsun insanlıktan çıkmış teröristlerin ellerinde silahlar ve bombalarla ortalıkta dolandığı bir sırada hiçbir sorunun çözülmesi mümkün değildir. Terör ve şiddete karşı herkesi topyekün mücadele etmeye davet ediyoruz. Şiddet kimseye hiçbir şey kazandırmayacaktır. İlk hedef terörü ortadan kaldırmaktır. Bunun için Türkiye’yi, teröre ve şiddete karşı topyekün mücadeleye davet ediyoruz. Bu şehitlerimizin bize emanet ettiği ailelerine ve anılarına karşı borcumuzdur.”