Son Dakika Haberler

Türkiye İnovasyon Haftası,İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor

Türkiye İnovasyon Haftası,İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor
Okunma : 66 views Yorum Yap


Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin (TİM) sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 5. Türkiye İnovasyon Haftası, 8 Aralık Perşembe günü (yarın) İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor. Sabancı Holding, Çalık Holding, Arçelik, Turkcell, TEB ve THY sponsorluğunda yapılacak etkinlikte, ekonomiden bilime, spordan sinemaya birçok konunun ele alınacak. Türkiye İnovasyon Haftası, 10 farklı ülkeden fark yaratan profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve öğrencileri buluşturacak.
Etkinliğe eli cep telefonuna, kağıdı tablete dönüştüren 6. His teknolojisinin yaratıcısı Samsung Araştırma Başkan Yardımcısı Pranav Mistry, protezlerin doğal şekilde hareket etmesini sağlayan MIT Media Lab Biyomekatronik Grubu Yöneticisi Hugh Herr, Flyboard modeli ile devrim yaratan dünya jet-ski şampiyonu Franky Zapata ve üst düzey hızlı ulaşım aracı Hyperloop’un yaratıcısı Dirk Ahlborn gibi isimler katılacak.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, 10 Aralık Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer günler Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katılacak.