Son Dakika Haberler

Bunca yıl bekletilen kuluçka Çatı’dan başımıza düştü!

Bunca yıl bekletilen kuluçka Çatı’dan başımıza düştü!
Okunma : 176 views Yorum Yap

mmorBOP son aşamasına gelmiş bile. Meğer Müslümanı Müslümana kırdırma, Türkü Türke kırdırma programıymış. İnanılır gibi değil, Şii-Alevi katliamına, Türkmen katliamına dönüştü…

İngiliz’in Sevr planı şimdi tamamlanıyor!

Bush’efendi, 2001’de “3.Bin yılın Haçlı Seferini başlatıyoruz” dediğinde aslında tam da niyetini söylemişti. Ayıkmadık.

160 yıldan beri bekletilen kuluçkanın çatlama zamanı geldi, ne civcivdir ne kuş… TSK yok edildi, Jandarma yok edildi, Milli İstihbarat yok edildi ve bekletilen yumurta elbirliğiyle ÇATI’dan başımıza düşürüldü.

AKP’nin aday göstermesine artık gerek kalmadı. Piyasa kızıştırmak için alıcıymış gibi tezgâha yanaşan yardımcı konumundadır şimdi.

AKP Cemaatle paralel çalışıyor dediğimde, düşman gösterip birlikte hareket ediyorlar dediğimde de anlatamamıştım; Hz.Muhammed’in Hayatı ders kitabında tanıtım afişleri var, belgedir.

Mısır’da doğmuş bir şeyhülislam müridi… Kemal Derviş gibi dışarıdan ithal, pek yakıştı doğrusu… Bunca yıl kuluçkada bekletilmiş.

Tekrar ediyorum. Canlar, başkanlık seçimi bir tuzaktır, tümüyle protesto edilmelidir, referandumla halife seçtiriyorlar, HAYIR dediğimiz bir yasaya şimdi balıklama atlamayalım. Bulanık suya atlıyoruz, kayalarda kafamızı parçalayacaklar, lütfen bu seçimi yasa dışı ilan edelim, çünkü ta başında 2009’da referandum yaparken yasa dışıydı… Bizim de adayımız var dememeliyiz, bu bile onların günahına ortak olmaktır…

Savaş düzenine girdiğimizi görmüyoruz, bu şartlarda normal seçim bile olmaz, bakın Türkmeneli (Musul) haberleri sansürlendi bile. Bu durum savaş şartlarıdır, biz ne seçiminden bahsediyoruz? Kadim Türk yurdu kan içindedir. Böyle bir zamanda seçim olmaz!

Biz, Medler, Persler, Miletler, tüm Oğuzoğulları, Roma saldırıları karşısında gönüllü birleşik ordular kurma geleneğinden geliyoruz. Birliğimiz Dirliğimizdir diye düstur ettiğimiz söz birkaç bin yıllıktır.

Sevgili kalem arkadaşım Serendip Altındal “Bu muydu?” başlığıyla uzunca bir yazı kaleme aldı. Kendisini tebrik ediyorum ve aşağıda bu yazısından bazı bölümleri okurlarıma sunuyorum:

Bu muydu?

CHP’liler neler oluyor sizin mahallede. Müsaade buyurunda aile geleneği itibarıyla yüce Atatürk’ün CHP’si ile büyümüş bir vatandaşınız ve seçmeniniz olarak bu soruyu sorma hakkım olsun. Bunca zamandır ketum bir inatla sakladığınız adayınız bumuydu? Kuş mu, civciv mi çıkacak derken, birde baktık yumurta çatlamış ve umutlar da piç olmuş. Aman ki ne aman. Yazık ki, hem de kaymaklısı…

Yani sonunda göstere göstere, sizlerin de mi kanınıza girdiler. Bu kadar mı içiniz boşalmıştı artık, yazıklar olsun. İnkılâpçılıkta, Atatürk’ün yolundan sapan Terakkiperver fırkaya bile rahmet okuttunuz. Herhalde artık bundan sonra sadece Tayyipler değil, hepiniz siyaseti bırakınca bu ülke huzura kavuşacak anlaşılan.

§ Biz fevkaladeden alınan, kanuni olan tedbirleri, hiçbir vakit ve hiçbir suretle, kanunun üstüne çıkmak için vasıta olarak kullanmadık. (Mustafa Kemal, Nutuk s. 541 1927).

Derken, dünyada hangi diktatörün bunları söyleyebileceğine de empati oluşturan Atatürk gibi bir istisna lideri bile, diktatör olarak tanımlama gafletinde bulunan 360 derece Makyavelist Erdoğan’ın önüne; bula bula Türkiye Cumhuriyetinde tanınmayan, Kahire doğumlu ve dışarıda okumuş, yaşamış ve uluslar arası organizasyonlarda uzun yıllar görev almış bir adayı, tavuk yemi gibi atıveriyorsunuz. Türkiye Cumhuriyetini temsil edecek bir çatı adayının, önce bütün Türk Milleti tarafından tanınması, benimsenmesi ve tarafsız; ama milli birlikçi, Kemalist bir saygınlık kazanmış olması gerekmez mi?

Muhafazakâr adam senaryonuz da netice itibarıyla elinizde patlayacak gibi gözüküyor. İsmini dahi yeni duyduğum, sadece kronolojik verilerini okuduğum birisi hakkında ne olumlu ne de olumsuz bir şey söylememe etiğimi, tenzih ediyorum kuşkusuz. Ne ki, AKP tabanından da – ki parti içinde de bir çoğunluğun, RTE destekçisi olmadığı biliniyor – belki destek alırız umudu ve önerisiyle – ki bu önerinin kimden geldiği sizce malumdur!!! – ABD BOP genetiğindeki kurmaylardan birini, Çankaya adayı yapmakla acaba kendinize ve ülkenize neler kazandıracağınızı(!) düşünüyorsunuz. Yoksa “temelsiz çatı olur mu?” diyen Erdoğan’a bu durumu, kuşlar daha önceden duyurmuşlar mıydı acaba? Çünkü kopyacılarının o lafı boşuna söyletmedikleri de malum…

17.6.2014
Mahiye Morgül