Son Dakika Haberler

“26” CHP’de Yetkili Aranıyor!!! Mustafa Balcı

“26” CHP’de Yetkili Aranıyor!!! Mustafa Balcı
Okunma : 5 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Sarıyer CHP 20 yıl sonra kazandığı seçimleri nasıl kaybetmek için çaba harcıyor.
Bir ilçe başkanı, Kendi partisinden mevcut kişilere operasyon yapmak için nasıl bir entrika içerisinde.
Kurguların ve içsel sorunların, yok farz edilerek, sorunsuz ve her zaman karşılık beklemeden destekleyenlerin nasıl CHP’den soğutulduğu, mücadele dışında bırakıldığını kimseler söylemiyor.
Konuşmuyor, Herkes sağır olmuş durumda.
*                      *                     *
HERKES KÖTÜ SADECE BEN İYİYİM…
Notlarıma bakıyorum, ilginç anekdotlar çıkıyor.
İlçe Başkanı, CHP’li Belediye Başkanı ile mahalle gezisi yapıyor, Bir kapı, iki kapı, üç esnaf ve sıkıntı başlıyor.
Kompleks devreye giriyor!
“Belediye Başkanı arkasından bu nasıl Belediye Başkanı diyerek kulis ve şikayet yapılıyor.” Sizce burada amaç ne?
Duyanlar şaşırıyor! İnanamıyor!!
Entrikası burada, Belediye Başkanı’nı partililer gözünde küçük düşürerek, cephe oluşturulması sağlanıyor.
Bir ay, iki ay, üç ay.. Örgüt toplantılarında (Hepsi kayıtlı.M.B.”Yazmıyorum”) Belediye Başkanı örgütüne sahip çıkmıyor.
Bütün her şeyi kendimiz karşılıyoruz, destek almıyoruz. Gururla, Tamam diyoruz. Bu uğurda “Ben örgüt toplantısında konuşma dahi yapmışım..” etkilenmişim yani.(destekleri de yazarız)
Gün Geliyor. “Haklarında rapor tutulan meclis üyeleri”, “partili belediye kadroları” Belediyenin siyasi kanata destek sağlayan ve olanakları sunan “ Her belediyede böyledir” ihtiyaç desteklerini yapanlar hakkında dahi arkalarında “inanılmayacak konular hakkında” dedikodu üretiliyor..
Yapılan destekler açıklanıyor. Yüzler kızarmıyor…
cay_bekirGERÇEKLER ACIDIR…
İşte o gün!
Yıl sonu ve yılın ilk örgüt toplantısı, CHP’nin İl Genel Meclis üyeleri bir yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları anlatıyor. Örgütte herkes ayakta alkışlıyor..
CHP örgüt toplantısına katılan herkes şokta!!!
Bu insanlar mı kötü? Partililer Hayretler İçersinde Kalıyor..
Dana’nın Kuyruğu kopuyor…
İsim verelim. Meclis Üyesi Gurup Sözcüsü Gökhan Zeybek, tam bir yıl boyunca yapılanları anlatıyor, bir önceki yıldan takip edilenleri ve gelecek yıl yapılacak olanları muhteşem sunum ile anlatıyor ve akabinde siyasi konuşma ile tamamlıyor.Bravo sesleri ile alkışlanıyor.
Küçük ayrıntıyı unutmayalım, Parti içinde Kongre birlikteliği “ İlçe seçimleri için koalisyon” yapılan gurup ile İlçe Başkanı arasında sorunlar ayyuka çıkmış durumda.( İlerde anlatılacak) Bu arkadaşımız aynı zamanda eleştirilerini her zaman en yüksekte ve bilinçli olarak yapan kişidir.
Konuşma yapıyor! “Ben bu güne kadar Gökhan Zeybek’e muhalif oldum, Arkadaşlarım kendisi hakkında çok şeyler söyledi. Yanılmışım, Fakat bugünkü konuşmadan sonra anladığım ve tanıdığım kadarıyla iyi ki böyle bir Meclis Üyesi varmış diyorum. Kendisini bu kürsüden ayakta alkışlıyorum, diyor…Bütün mahallelerde “Kentsel Dönüşüm” konularında Gökhan başkanın konuşması gerekmektedir. İnanıyorum ki bu kadar güzel sorunları ve çözümleri içimizde kimse konuya hakim olamadığı için anlatamaz. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum.” (Kayıtlar bire bir dir.)
“Başka neler, neler günü gelince yazılacak”
*                        *                         *
CHP’DE YETKİLİ ARANIYOR…
Sarıyer’de CHP böyle bir yapı ile entrikaların, dedikoduların içerisinde seçimlere gidecek ve gerçekleri kimseler yazmayacak,
Yazanlar tehdit edilecek! Eleştirenler susturulmaya çalışılacak..
“CHP’nin Disiplin Kurulu derki, İlçe başkanı dahi olsanız, Hiçbir partiliyi tehdit ve uyarı yapamazsınız der. Disiplin suçudur. Ve sadece bu sebepten dolayı Şikayet edildiğinde İlçe Başkanı disiplin suçu işlemiş olur,  kınama ve devamında görevden alınma ile muhatap olur.. “
Aklıma geldi. Eski Gençlik Kollarının yaşadıklarını hatırlıyorum ve hatırladıkça iğreniyorum, utanıyorum.
Koskoca CHP’de bu kepazeliğe dur diyecek bir İl Yöneticisi, Disiplin Kurulu üyesi. İl Başkanı, Millet Vekili, MYK , Genel Sekreter, Örgütten sorumlu başkan yardımcısı maalesef yok…
Sizce… Cemaatten Korkmayan CHP’li var mı? İnanıyormusuz!!!
Mustafa BALCI