Son Dakika Haberler

“27” Hedefe Ulaşmak İçin Her Yol Mübah mı?

“27” Hedefe Ulaşmak İçin Her Yol Mübah mı?
Okunma : 101 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Bir istifa mektubunun incelenmesi gerekmektedir.
CHP Sarıyer ilçe yöneticisi Ayhan KOÇ istifa etmiş ve tarafıma mail olarak göndermişti. Sarıyer Times sayfalarında bunu yayınladım. http://sariyertimes.com/neden-istifa-etti-chp-sariyer-ilcesinde-sular-durulmuyor/
Facebook Sosyal paylaşım sitesinde İlçe Sekreteri tarafından organize bir şekilde yalanlanmış ve her paylaşım altına özellikle yazılmıştı “Bu haber maksatlı ve gerçeği yansıtmamaktadır, Yönetim kurulu üyemiz Ayhan Koç eğitim için 31.03.2013 tarihinde en az iki yıllığına Avusturalya’nın brisbane şehrine gitmiştir( arkadaşımızın facebook sayfasına girerseniz bahsettiğim adreste olduğunun görürsünüz). bu haber CHP’nin Sarıyer de yükselişini engellemek için yapılan bir haberdir, özellikle zaman olarak Ayazağada’ki seçim koordinasyon merkezinin coşkulu bir şekilde açılışının akabinde yapılması manidardır.”
Şüpheye yer vermemek için araştırma yaptık.
Sorunumuz, haberin yalanlanması “Şahsıma, İlçe Başkanı’nın mesajı ve Tehdidi” ve gerçeğin kamuoyuna nasıl yansıtılacağıydı. Bir şekilde duyurmak zorunda kaldık.
HANİ YALANDI, MANİDARDI.
Dostlarımız,  Ayhan Koç’un istifa mektubu “orjinali’ni “ görmemizi sağladılar. “Sağ tarafta kare kaşe alındısı ve teslim alan isim”. ( istenildiğinde ismi açıklayabiliriz veya (Aslını yayınlarız)  bizim için bu yeterliydi.
Not ekleyelim: “Aslında başka istifalar olacaktı” Siyaseten bedeli ağır olacaktı sanırım..daha zamanı var..Yinede Yönetim Kurulu Üyeleri sabır gösteriyorlar..
Tepkileri aldık!
HABERLERİ ENGELLEMEK İÇİN FACEBOOK’DAN ATTILAR.
CHP Sarıyer ilçesinin tüm Facebook sosyal paylaşım sitelerinden atıldık.
“Hani partiden atarsınız, tehdit edersiniz, disipline verirsiniz, bundan sonra farklı düşünürüz “ sıra ile hikayeler, Sonra araştırdım, bugüne kadar ne kadar insan tehdit edilmiş olabilir diye merak ettim.
Bu bir hastalık olduğu meydana çıktı. Kimler yok ki. İsimlerini buradan günü gelince açıklayacağım.
Psikolojik rahatsızlıktan kaynaklanan davranışlar, tipik DSP hastalığı, böyle yetişmişler böyle görmüşler diyorlar, Ben herkes için geçerli değil diyorum..
“Bu arada DSP den dayak yiyerek ayrılanlarda olmuştur” ilerde hatırlarız!!
yasiz_1HER YOL MÜBAHMIŞ.
Şimdi istifa mektubunun satır aralarına bakalım..
Ayhan Koç diyor ki! “Hedefe ulaşmak için her yolu mubah sayan, karşıtlarını harcayan, itibarsızlaştıran, ötekileştiren bir ilçe başkanıyla karşı karşıyayız.”
Bir ilçe başkanı’nın kongre sonrasında hedefi ne olabilir, ancak seçim kazanmaktır amacı, başka bir şey düşünmek abesle iştigaldir. En azından biz böyle biliyoruz..
Aksi oluyorsa, o zaman hedefin farklı olduğu ortaya çıkıyor.
“Karşıtlarını harcayan” Bir ilçe başkanı ile karşı karşıyayız diyor yönetici.
Karşıtlarını Yönetim Kurulu içinden seçen ve kendisine rakip gören ve bu uğurda, Yönetim Kurulu üyelerini yok etme pahasına entrikalar içerisinde olan bir kişi nasıl Başkan olabilir.
İTİBAR İLE OYNAYABİLİRSİN BİR YERE KADAR
“İtibarsızlaştıran” “eski” Yönetim Kurulu üyelerinin ince sorunlarını iç istihbaratla öğrenip,  bunu kullanarak toplum önünde onları “ küçük düşürmeye çalışarak” deşifre etmek bir ilçe başkanına yakışır mı?
Sonrasında koruyucu pozisyonda sahip çıkılmış manevrası ile büyük ağbi’yi oynayarak Yöneticilerin basitleştirilmesini ve ses çıkarmamalarını vede muhalif olabilecek durumlarda susturabilmeyi sağlamak için düzenlenen, “İş yerlerinde ucuz iş gücü kullanma manevraları ve muhtaç olduğunu hissetirme” manevrası. Psikolojik kontrol hakimiyeti..
ÖTEKİLEŞTİRME NEDİR
“Modern toplumlarını en büyük psikolojik sosyal sorunu haline gelen ötekileştirme nedir ?
Toplum diğer bireylerle birlikte olduğumuz anlamına gelmektedir.Her insanın başkalarıyla kurduğu ilişki farklıdır,bu kurulan ilişkiler sayesinde kişiler kendi kişiliğini oluşturur.Kişinin kendi benliğini kendi düşüncelerini kendi fikirlerini anlaması için ötekilerine ihtiyacı vardır.Kişinin toplumda kendisine mahsus gördüğü kendisine ait olmaması halinde bile kendisine aitmiş gibi bir tavır sergilemesine denir.Birey ötekileşmeyi yaparken belirli bir mantık ve alışkanlıklar doğrultusunda yapmaktadır.Özellikle kendi yönetim içimizde ötekileşmeyi önemser ve uygular.Kişi kendini  ve etrafında yakın gördüklerini ayırır.Diğerleri onun için ötekilerdir.
Bir diğer açıklamaya görede birlikte oluşturulan varlıkların.Birbirinden farklı özelliklerine göre birbirleri arasında ayrılıp grup olmasına Sosyolojik çevrede genellikle azınlık olan grubun çoğunluk olan gruba göre düşünülmesine ötekileştirme denir.”
“Ötekileştiren” eleştiren, söz söyleyen, öneri veren, hakkını arayanlara karşı yapılan yabancılaştırma ve kendini haklı görme. Kendime mahsus gördüğü, kendisine ait olmayana bile aitmiş gibi sahiplenme, vay be..
Dikkat ediniz! Psikolojik hastalık…
Sadece kendini haklı görme hastalığına yakalanmış bir insanın, Yönetim Kurulu toplantısında dahi eleştirilere tahammül edememesi düşündürücüdür.
Örgüt toplantılarında bunu bütün partililerin hissettiklerini biliyoruz,
İlginç olan,
Kendilerinden görmedikleri kişiler ile görüşenler,”Ötekileştirilmiştir”
Parti içinde ekipler ile görüşen ve arkadaşlık yapanlar “Ötekileştirilmiştir”
Toplantılara katılanlar ve düzenleyenler “ Ötekileştirilmiştir”
Rumeli kavağında yaptığımız “Kuzey Platformu” toplantısına katılanlara psikolojik baskı yapılarak, toplantıya neden katıldın, baskıları yapılmış ve “Ötekileştirilmişlerdir”
CHP Şişli Eski Meclis Üyesi, Ayazağa sorumlusu olan Sayın Yusuf Yürekli. Kuzey Platformu “ organizasyon toplantısına” katıldığı için aynı hafta Ayazağa mahalle sorumluluğu görevinden alınmış ve “Ötekileştirilmiştir.”
Bu kişiler ile görüşenler, ilişki kuranlar, arkadaşlık yapanlar hemen “Ötekidirler”
Ne yazık ki, Gücün karşısında ezilen bir ilçe başkanı davet ve toplantılarda yakın ilişkiler içerisinde olmak için “seni yok ettim” ama lazımsın oyunu oynamaktadır.
Sarıyer’e yeni katılan bir mahallenin tüm kadrolarını karşısına alarak, mahallede ikilik yaratarak, CHP’nin Ayazağa’da on yıllarca yükünü çeken emektar kadrolar ve bu işe gönül vermiş kadınlar, nasıl bir düşüncedir ki “Ötekileştirilmişlerdir.”
“Hedefe ulaşmak için her yol mübah” ise CHP kadrolarını yok ederek nasıl seçim kazanılacaktır.
Özel merakımı kendim sorguluyorum!! İçinden çıkamıyorum! Çözdüğüm an yazacağım..
Sizce….. Ayhan Koç İstifa mektubunda “Suistimal olduğunu bilinen hesaplardan neden bahsetmemiştir.”
Paralarda mı? Ötekileştirildi…
Mustafa BALCI