Son Dakika Haberler

"28" "Kuralları ihlal edenler bedelini öder"Kılıçdaroğlu'nun Sarıyer'den Haberi yok.

"28" "Kuralları ihlal edenler bedelini öder"Kılıçdaroğlu'nun Sarıyer'den Haberi yok.
Okunma : 102 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

CHP de gurup kararlarına uymayanlar ve açıklama yapanlar istifaya  zorlandı.
CHP Uşak Millet Vekili Dilek Akagün Yılmaz 705 kod  adlı “CIA ajanı” olarak suçladığı Millet Vekili Sezgin Tanrıkulu’na istinaden  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından disiplin kuruluna sevk edildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın Disiplin Kurulu’na sevkine ilişkin, ”Hiç kimsenin tüzüğü, kuralları ihlal etme hakkı da özgürlüğü de yoktur. Kuralları ihlal eden bedelini öder. Demokrasilerde böyledir” dedi.
*.                  *.                 *
Sayın Kemal  Kılıçdaroğlu CHP Sarıyer ilçesinde olan bitenden haberli değil.
Bu kadar kurallara riayet eden Ve uygulayan Başkanın Sarıyer İlçesinden bir haber olması akıllara durgunluk veriyor.
Gurup kararına  rağmen aday gösterilerek ve aday olunarak vede AKP ile malum yerlerde pazarlık yapılarak oluşturulan operasyon sonucunda CHP ‘nin uğramış olduğu hüsrandan Genel merkezin haberi olmaması mümkün mü?
arac-kiralama-b
CHP Sarıyer ilçesi yaşanan siyasi tavır ve partinin kamuoyunda zor durumda kalmasına yol açan ve siyasi olarak mecliste ŞOK yaşatanalar kimler tarafından koruma altındadır..
Beş kişilik komite içerisinde bulunan ve operasyonun uygulayıcıları olan meclis üyeleri hakkında CHP Sarıyer İlçesi diğer meclis üyelerinden yazılı savunma ve araştırma istediler.
Verilen yazılı açıklamaların bir kısmı Yönetim kurulu üyelerine okunmadı. Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu ‘nun yazılı raporundaki düşüncesi ise  ” Seçimlere bir yıl kala mecliste durumu zorlaştırmamak adına yapılan hatanın şimdilik değerlendirilmemesi  ve unutulması “ düşüncesinde olması ise gelecek için siyaset yapılacak  olmasından  kaynaklanmaktan dolayı olabilir mi?
İlçe başkanının hazır bulunduğu oylamada ve İlçe başkanının Belediye Başkanı karşıtı ve  “CHP Sarıyer  İlçe seçimleri Genel Kurulunda yapılan ekip  ile yer alan Beş kişilik siyasi ekibin aynı kişiler “olduğu kamuoyu ve tüm siyasi ve partili kişilerce bilinmektedir.
Sadece Disiplin kuruluna verilmemek adına olayı yumuşatarak ve unutturularak yeniden yaşanacak  olan siyasi hatalara pirim verilmesi düşündürücüdür..
Disiplin kurulu ” Gurup kararına uymayarak hareket eden ve buna mukabil AKP yi destekleyen Meclis üyeleri hakkında il disiplin kurulu KINAMA cezası vermesi gerekmektedir.”
“Disiplin kurulu tarafından KINAMA cezası alan Meclis Üyeleri Bir yıl boyunca seçimlere girememektedir.”
Bu sebeple ceza uygulandığında ” Seçimlerde Aday olmayı Düşünen ve çalışmalar yapan ekip’in Seçimlerde aday olması söz konusu değildir.”
*.                        *.                          *
Bu ekibin CHP dışında siyasi uzantıları kimlerdir..
CHP İstanbul’da Siyasi operasyonun parçası olanlar ve bunu kurgulayan DSP kökenli ve DSP den Ecevit karşıtı kişiler kimlerdir..
Bu Kişiler Sarıyer de hangi siyasi kimlik adına hareket etmektedirler?
Sayın Adnan Keskin. Sarıyerde gerçekleştirilen Bayrampaşa Cemaatinin operasyonlarına ne zaman dur diyecektir.”
Sizce.. ” Kuralları İhlal Edenler Bedelini Öder mi?
Mustafa Balcı
Extra Resim mi? Reklam canım.. Siz ne sandınız!!!