Son Dakika Haberler

AKP Sarıyer’i Uyarıyorum! Mustafa Balcı

AKP Sarıyer’i Uyarıyorum! Mustafa Balcı
Okunma : 131 views Yorum Yap

mb_12Yerel seçimlerde Sarıyer’de çok güçlüyüz! Havası estirmeniz hayal ürünü olduğunu basından ve etkinliklerden takip ediyoruz.
Seçimler dolayısıyla aday adayları tanıtım toplantıları yapılıyor, adaylar tüm hemşerilerini davetlerle ağırlıyor, projelerini anlatıyor, seçmenleri ikna etmeye çalışıyorlar.
AKP Sarıyer ise mahalle bazında çalışmalar yapıyor, bürolarında iletişimin vermiş olduğu olanakları kullanıyorlar, AKP aday adayları içinde hiç bir şekilde aday adayı olamayacak ama aday olmuş kişileri mevcut olarak görüyoruz.
Birçok aday meclise girebilmek ve kendilerini siyasi arenada tanıtmak için en azından meclis üyeliğinde yer kapabilmek adına aday adayı olmuş durumundalar, bu tavrı doğal olarak kabul ediyoruz, siyasetin tanımış olduğu olanaklar.
Aman Dikkat!
AKP Sarıyer tabanını kaybediyor!
AKP Sarıyer’den Meclis Üyesi adayı olanlar bugün CHP adaylarını destekliyor.
STK başkanları, CHP adaylarının toplantılarında sürekli olarak katılıyor ve dernek olarak desteklediklerini açıklıyorlar, tanıtım toplantılarında konuşmalar yapıyorlar.
Şuana kadar basın yolu ile açıklama yapılmış değil, sadece AKP tandanslı ve içlerinde aday olanlar dahi CHP’yi desteklediklerini beyan ediyorlar.
Kim Bunlar
Ali Genç, Eski DP’li, Tecrübeli siyasetçi,  Korupark sahibi, her ne kadar Şükrü Genç’in birçok kere etkinlik yaptığı yer olmuş olsa da, çevrede sevilen ve sayılan bir kişi, Siyasilerin daha çok mekanda branş vererek karşılıklı destek buldukları iş adamı, AKP Sarıyer Meclis Üyesi olarak yeri garanti adaylardan olduğu biliniyor,
İlknur Arı Yılmaz, Çok değerli arkadaşım,  kalemi güçlü, işinin ehli gazeteci ve STK başkanı, son bir ay içinde Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Sarıyer Şubesi Başkanı oldu, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yeşil ışık yaktığı AKP Meclis Üyesi Adayı.
İlginç özellik ise her birinin ortak yanlarının olması, siyasi çalışmalarda hemşeri desteklemek her zaman yüksek değer olarak algılanıyor, Sivas derneklerinin toplantılarında uygulanacak olan siyasi stratejilerde ve alınan kararlarda, İstanbul’un neresinde olursa olsun, Sivaslılar, Sivas’lı adayı destekleyecekler ve her bir ilçeye mümkün olduğu kadar Sivas’lı aday koyacağız açıklamaları genel kurul’da konuşulmuş ve karar alkışlarla alınmıştı.
AKP Sarıyer’de Eriyor!
AKP Meclis Üyeleri CHP aday adaylarını destekliyor. Enteresan..
Belki de biz yanılıyoruz!
 CHP’nin Sarıyer Belediye Meclisinde “Encümen” seçimlerinde yapılan 13 AKP Meclis Üyesi olduğu halde AKP’ye 21 oy çıkması nasıl bir partide “İçsel ihanet” ise,  aynı durum,  seçimler başlamadan aday belirlemede izlenen politika yüzünden, çok fazla “ihanet sever” aday adayları görmek kaçınılmaz olacaktır.
Görünen hata, içeriye birkaç Sivaslı atalım heyecanıyla tüm adaylara gösterilen destek, hiçbir zaman sandıkta aynı değerde olmayacağını Nurettin Sözen’den sonra biliyoruz.
Çok aday var çok…
Mustafa Balcı