Son Dakika Haberler

AKP Yerel seçimlere katılmaktan vazgeçti.

AKP Yerel seçimlere katılmaktan vazgeçti.
Okunma : 81 views Yorum YapMustafa BALCI
Mustafa BALCI

Sarıyer yerel seçimlere sıkı hazırlanıyor, her yerden kulisler ulaşıyor, Ulaştırılıyor.

AKP bildiğiniz gibi, “Usta” ne derse o olacak, Aday adaylarının, kendini gösterebilmesi için gerekli diyaloğlar da bulunması mümkün görülmüyor, Parti düzeni içerisinde “Özgürlüğe yer  yok” “Bir aday adayının, kendisini ben aday olacağım deme şansı sadece iki millet vekilinin dudakları arasında kalmış,”

Düşünüyorlar, Temayül yoklamaları yapmak için iletişimde bulunuyorlar, bizlerde şahit oluyoruz.

AKP temayüllerinde, Sarıyerlilerin hayallerinden geçenler sorulmuyor, sadece kendi beklentileri içerisinde olanlar hakkında sorular soruyorlar, bunu normal vatandaşa değil. Kendi çevrelerinde ve Şarıyer’in sözü geçen insanları arasında gördükleri kişilere soruyorlar. Şahit oluyoruz.

***

AKP, mahalle toplantılarında aday adayları gün yüzüne çıkmış olsa da, gelişmeler aday adayları için pek parlak değil.

Çelişki içerisindeler. Ne yapacaklarını bilmiyorlar.

AKP Hükümetinin içsel korkuları tabana yayılmış durumda. Her an “İstanbul’u kaybetme telaşında” olduklarından dolayı olsa gerek, 2013 yılın sonuna kadar bir çok büyük ihaleyi sonuçlandırmak istiyorlar.

İki yeni metro hattı, Kanal projesi, Yeni şehir projesi, 3. Köprünün ve 3. Havalanı’nın erkenden ihale yapılması ise zaman kalmadığını düşündüklerinden dolayı olduğu zaten kabul edilmektedir.

***

AKP Sarıyer de partisinin aday adayı belirlemediği için rakip partilerin aday adaylarını belirleme ve destekleme derdine düşmüş durumda.

AKP Sarıyer ilçesinin “Ak Sarıyer” olarak yayına soktuğu ve devamında halka bilgi aktarmanın zorluklarını ve çeşitliliğini göz önüne alarak adını “Sariyer Güncel” olarak değiştirdikleri haber portalı, muhalif partilerden aday çıkarma telaşında.

***

AKP yayın organı olarak kullandıkları haber portalı ve siyasi stratejistleri, uyguladıkları proje ile MHP’nin hiçbir şekilde kıpırdamamasını istiyorlar.

“2009 Yerel seçimlerini, MHP’den aday olan Sedat Özsoy ekibi yüzünden kaybettikleri düşüncesindeler. “

 Sedat Özsoy, yerel seçimlerin sonunda, kısa bir zaman sonra AKP ile dostluk ve ilişkileri olan arkadaşlarını devreye sokarak, yeninden yapılanma içerisinde ve siyaset geliştirerek,  bir arada olmanın, yeni stratejilerin temellerini atmak için çaba harcamakta olduğunu son 4 yıldır gözlemliyoruz.

Sedat Özsoy’un çok parti değiştirmesi ile seçilme ve Aday adayı olma şansı bulunmadığı kulislerde konuşuluyor. Bir taraftan CHP adaylığı sürecine “CHP ye üye olamadan” aday adaylığını düşünmesi ve yine aynı hatayı AKP ‘ye karşı yapması manidar olarak karşılanıyor.

Sedat Özsoy, kendini Sarıyer de eski Belediye Başkanı olarak “siyaset üstü” görmesini, kendi doğal hakkı olduğunu kabul ediyoruz.

***

AKP Kurmayları, Sarıyer de “en büyük rakip” olarak gördükleri, CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e karşı bir atak yapma ve siyaset belirleme çabası için girdiler.

Biraz ileri gittiler.

“Sarıyer ile İstanbul’u karıştırdılar.”

  Muharrem İnce’nin  “Vatanı parsel, parsel satan adam” olarak söylediğiBaşbakan Erdoğan’ın, “CHP’nin, İstanbul Anakent aday adayı belirlenmesinde bazı zorlamalara girişmesi, siyasi, maddi ve manevi olarak bu gücünü kullanmak”  istese de, CHP’nin bu “tuzağa düşmeyeceğini” de hesaba katmış olacak ki. Sarıyer de ve diğer ilçelerde ” Kurmayları”  muhalefet partisinin “güçsüz aday adaylarını destekleme” kararı almışlar.

***

Okuyucularımız duyarlı ve zeki insanlar.

AKP Sarıyer ilçesinde CHP’den kimi karşısında aday görmek istiyor!

“Güçsüz bir adayı, CHP’ ye oy vermeyi düşünen, etkilediklerini sandıkları insanları düşünerek, Sarıyer de kamuoyu oluşturarak yaklaşık bir aydır adaylarını destekliyorlar.”

 Ak Parti aday adaylarını değil. Önce, CHP’nin aday adayını destekliyorlar.

Ucuz siyaset budur!

AK Parti, CHP’den aday adayı çıkarmış. Hiç şaşırmadık.

Bir yerlerden hatırlıyoruz!!!

Mustafa BALCI.