Son Dakika Haberler

“Belediyenin Borcu Varmış” Yazık Canım Ülkem, Kimlere Oy Verdiniz.

“Belediyenin Borcu Varmış”  Yazık Canım Ülkem, Kimlere Oy Verdiniz.
Okunma : 10 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Yerel seçimler yaklaştıkça yerel medya aynı haberleri pişirerek servis yapıyor.
Sarıyer Belediyesinin 200 milyon borçlandığını ve aynı borçların bundan önceki dönemlerde kıyasla uçuk olduğunu belirtiyorlar.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 5 dönemin toplamında yapılan borçlanmanın 4,5 yılda yapıldığını haber yaptılar.
+++
20 yılda yapılan kadar hizmet yaptık derken, Belediye görevlileri ne demek istediklerini merak ediyorum.
Sarıyer Belediyesi’nin 4,5 yılda yapmış olduğu asfalt çalışmalarını merak ettim. Personele sordum. Bu güne kadar yapılmamış işler başardıklarını hiçbir dönem bu kadar asfalt dökmediklerini belirttiler, Son iki ayda işlerin biraz durduğu ve gerekli çalışmanın nedenlerini anlattılar. Öylesine sordum yani..
Yerel basının biraz araştırma yaparak AKP personelinin çoğunlukta olduğu personelden bilgi alarak araştırma yapsalardı gerçeklerle karşılaşabilirlerdi. Zahmet edip araştırmadıkları için “aynı haberi 3 defa kullandıklarını “ haber sorunu yaşadıklarından olacak ki, AKP Meclis Üyesi Halil Canarıkan’ın da demecini geçmiş tarihte, hem görsel basında ve de gazetelerinde yayınlamışlardı.
+++
Yerel basının, yandaş medyalarının içeriden haber almakta zorlanacaklarını sanmıyorum.
“Sarıyer Belediyesi’nin iletişiminden sorumlu, Tüm bilgilerin genel kontrolleri tek elden yöneten sorumlu müdürünün AKP li oluşu ve AKP’nin mahalle çalışmalarına bizzat AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile katılımı nasıl unutulur.”
İstedikleri an, her türlü bilgi ve belgeye sahip olan kişiler, bunları rahatlıkla zaten servis yaptıkları halde neden geçmiş haberleri kullanıyorlar dersiniz!
Bir tıkanma söz konusu!
Meclis tatilde!!!
+++
Yusuf Tülün Döneminden devredilen toplam borç ne kadar?
Yusuf Tülün döneminde devredilen borçlar için Sarıyer Belediye Meclisinde CHP Meclis Üyesi Gökhan Zeybek konuşmasında geçmiş borçlara “atıfta bulunarak” söz ederken,
 
–         AKP Meclis Üyesi Halil Canarıkan (ayağa kalkarak) Biz borçlanması Sarıyer halkının menfaatleri için yaptık. Bütçelerimiz onaylanmıştır, gerçeklerden kaçmayınız, bakınız burada halk var, Sarıyer halkına yalan söylüyorsunuz (gülüşmeler)( Burada AKP Meclis üyeleri de gülüyor.)
–         AKP Meclis Üyesi Mehmet Çakır, Siz kendi borçlarınıza bakın,  2 ayda bir para istiyorsunuz, Belediyemizi zarara uğratıyorsunuz. Bize borçsuz belediye sözü vermiştiniz. (Gülüşmeler)
–         CHP Meclis üyesi Gökhan Zeybek ( Gülerek) Ne bu hiddet bu celal arkadaşlar, biraz sakin olun, daha hiçbir şey söylemedik, günü gelince onları da söyleriz. Gerçekleri siz bilmiyormusunuz. Lütfen sizi ciddiyete davet ediyorum, Sarıyer Belediye Meclisinde olduğunuzu unutmayın.
–         AKP Meclis Üyesi Cemil Özbalta, Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun’a hitaben, başkan tekrar konuşmak istiyorum, bak söz vereceksin, vereceksin, Cemil Özbalta ( Kürsüye yürüyerek, ben burada Yusuf Tülüne laf söyletmem, Ben konuşmak istiyorum)
–         Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Otur yerine, Cemil bey, Lütfen yerinize otururmusun, Söz vermiyorum, bir daha ki oturumda konuşursun.
–         CHP Meclis Üyesi Gökhan Zeybek, Arkadaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin daha bu yıl kaç milyar  borçlandığını biliyormusunuz, Size soruyorum, kaç milyar borçlandığını biliyormusunuz. Burada ( Sarıyer belediyesinden söz ederek) istediğiniz gibi bağırıyorsunuz. Ayaklanıyorsunuz, kürsüye yürüyorsunuz, Siz bu hareketleri İBB de yapabilirmisiniz. İçinizden bir tanesi cevap verebilir mi? Siz yerinizde kalkıp değil kürsüye yürümek, orada konuşamazsınız bile,
–         AKP Meclis Üyesi Halil Canarıkan, ben istediğim zaman konuşurum.
–         CHP Meclis Üyesi Mustafa Tok, sen ancak telefonla konuşursun..
–         CHP Meclis Üyesi Gökhan Zeybek İBB bu hafta (…..) milyon borçlanmıştır. İBB’nin RP ve AKP döneminden itibaren borcunun ne kadar olduğunu biliyormusunuz, İktidara geldiğiniz tarihteki Türkiye Cumhuriyeti Bütçesine eşittir arkadaşlar..
–         AKP Meclis Üyesi Hüseyin Çoşgun. Biz İstanbul halkına hizmet ediyoruz. İstanbul’u yeniden yapıyoruz.
–         CHP Meclis Üyesi Gökhan Zeybek, Onun için Sarıyer İstanbul sınırlarında değil, Sarıyer’e hiçbir şey yapmıyorsunuz. Neden yapmıyorsunuz. Sarıyer’e çivi çakmadınız.
–         AKP Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Sarıyer halkı sizi seçti siz yapacaksınız,  Bizi seçmiş olsaydı Sarıyer Halkı o zaman daha çok hizmet alırdı. Bundan sonra inşallah bizim iktidarımızda Sarıyer yeniden yapılanacak(Gülüşmeler)
+++
Yerel basının biraz daha dikkatli bir şekilde kayıtlarına bakması lazım, kayıtlarda konuşulanlar bunlar.
Aynı haberleri pişirerek servis yapmak, eski söylemleri yeni gibi kullanmak insanlara inandırıcı gelmiyor.
+++
Şunu unutmamalıyız!
Yerel seçimlerin kaderini, Faşist baskılarını sonuna kadar kullanan, 3. Dönemindeki Diktatör AKP iktidarının Türk halkına yaşattıkları belirleyecektir.
Taksim direnişine katılan ve işten çıkarılan devlet memurları, soruşturma geçiren Doktorlar, Mesleklerinden men edilen öğretmenler, İşlerinden çıkarılan işçiler, Okullardan atılan öğrenciler, Zalimin zülmünü gören Türkiye  halkı belirleyecektir.
Korkunun ecele faydası yok. Bu iş Bitmiştir.
“Biliyoruz ki, AKP İktidarı, Suriye de Müslüman kanında boğulacaktır.”                              
                                       +++
“Sarıyer Belediyesi’nin Yusuf Tülün döneminden kalan borçlar dahil olmak üzere ( Bunu Gizliyorlar, yazmıyorlar) toplam borcu, son dönem borcu olarak belirtiyorlar.”
 
Ödenenler mi? Hadi canım sende!!
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 2002 yılında 28 milyar dolar olan borcunun, 12  yılda nasıl 550 milyar dolar  olduğunu soramıyorlar, yazamıyorlar, haber dahi yapamıyorlar.”
Yazık. Canım Ülkem. Kimlere oy verdiniz.
Mustafa Balcı